Akropolis kup - Srbija u laganom ritmu savladala Tursku

Košarkaši Srbije savladali su Tursku sa 87:72 u prvoj utakmici na Akropolis kupu. Jokić i Bogdanović vodili "Orlove" do ubedljive pobede, sledi utakmica sa Italijom u subotu (17.00).

Možda i lakše nego što se očekivalo, Srbija je savladala Tursku u prvoj utakmici na Akropolis kupu u Atini. Izabranici Saše Đorđevića od početka duela stavili do znanja protivniku da nemaju šta da traže u ovom meču, na kraju zabeležen trijumf – 87:72.

Odlična igra u odbrani i vrlo maštovita u napadu odredili su tok meča. Turci nisu imali rešenje za čvrstu odbranu "Orlova", pa su većinu poena postigli sa linije za slobodna bacanja i iza linije za tri poena.

Na drugoj strani, Bogdan Bogdanović radio je "šta je hteo", dok je Jokić još jednom pokazao zašto je najbolji centar NBA lige.

Prednost "Orlova" rasla je iz minuta u minut, a najubedljiviju prednost Srbija je imala sredinom poslednje četvrtine, kada je posle zakucavanja Raduljice stigla do 78:56.

U opuštenijoj završnici, Turci su uspeli da smanje prednost na, za njih, podnošljivih minus 15.

U timu Srbije nije nastupio Nikola Milutinov, dok je Dragan Milosavljević zbog povrede skočnog zgloba početkom treće deonice završio meč.

Marjanović i Raduljica podelili su minutažu, Bobi je igrao u prvom, a Miroslav u drugom poluvremenu duela sa Turskom.

Nikola Jokić utakmicu je završio sa 18 poena i deset skokova, Bogdanović je dodao 17, a Birčević 13 poena (tri trojke). Vasa Micić je, uz pet poena, imao i šest asistencija.

Gosti na večerašnjoj utakmici u dvorani OAKA bila su deca iz Republike Srpske i Kosova i Metohije, a često se moglo čuti "Kosovo je srce Srbije".

Naredni meč na Akropolis kupu Srbija igra u subotu (17.00) protiv Italije, selekcije koja će nam biti protivnik u grupi na Svetskom prvenstvu.

Srbija - Turska 87:72 (25:18, 19:18, 27:18, 16:18)

Srbija: Simonović 3, Bogdanović 17, Bjelica 5, Milosavljević 2, Raduljica 5, Birčević 13, Jokić 18 (11 sk), Milutinov, Micić 5 (6 as), Gudurić 11 (4 sk), Jović 2 (8 as), Marjanović 6 (4 sk).

Turska: Vilbekin 11 (4 as), Balbaj 2, Brisen 1, Osman 12 (8 sk, 5 as), Iljasova 13 (6 sk), Erden 3, Mahmutoglu 5, Arar 2, Durmaz, Lugurlu 3, Šanli 4, Korkmaz 16 (5 sk).

Izvor: rts.rs