Australian open - Đoković pobjedom nad Raonićem zakazao teniski klasik

Srbijanski teniser Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Australian Opena nakon što je s 3:0 savladao Miloša Raonića.

Drugi nosioc turnira u Melbourneu mnogo laške se stigao do polufinala, posebno ako usporedimo njegov meč s duelom u kojem je Federer porazio Sandgrena.

Poslije 56 minuta igre Novak je poveo s 1:0, a Đoković je u desetom gemu iskoristio četvrtu priliku za break. Imao je i Raonić svoju šansu za break u sedmom gemu, ali je nije uspio iskoristiti.

U drugom setu Đoković je slavio lakše negoli u prethodnom. Rezultat je na kraju glasio 6:3, a ključan je bio četvrti gem u kojem je srbijanski teniser oduzeo servis svom današnjem rivalu.

Treći set protekao je u dosta sigurnoj igri obojice tenisera. I Đoković i Raonić bili su sigurni na svoj servis.

Nakon što je izjednačio rezultat na 4:4 u trećem setu, Đoković je odlučio pozvati medicinski time-out. Bilo je dosta zanimljivo nakon medicinskog time-outa. Raonić je uspio izbjeći rukovanje s Đokovićem, koji se na taj način želio izviniti za medicinski time-out kojim je protivnika izbacio iz ritma.

U 11. gemu imao je Đoković četiri break lopte ali ih nije uspio iskoristiti. Na kraju je pobjednik odlučen u tie-breaku u kojem se bolje snašao drugi teniser svijeta i na kraju poslije skoro tri sata igre slavio s 3:0.

Đoković će u teniskom klasiku u polufinalu sastati sa Rogerom Federerom.

Izvor: faktor.ba