Australijen open - Đoković preko Medvedeva do četvrtfinala (Video)

Đoković – Medvedev 3:1 (6:4, 6:7, 6:2, 6:3). Novak Đoković je pobedom nad Danilom Medvedevim uspeo da se plasira u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije. Protivnik u borbi za polufinale biće mu Japanac Kei Nišikori.

Novak Đoković nastavlja pohod u Australiji. Savladana je još jedna prepreka. Posle velike borbe, koja je trajala više od tri sata igre, naš teniser je uspeo da stigne do cilja. Medvedev je pružio sjajan otpor, nije se predavao uspevao da vrati brejk, osvoji drugi set, ipak naš teniser je bio neumoljiv i izvojevao je novu pobedu. Meč je obilovao dugim razmenama od kojih je najduža bila ona od 42 udarca.

Posle početnog odmeravanja snaga, naš teniser u šestom gemu koristi drugu brejk šansu i oduzima servis protivniku. Kada je Novak servirao za set, Rus je uspeo da vrati brejk i produži set. Međutim, već u narednom gemu na servis proivnika Novak ponovo dolazi do brejka i osvaja prvi set sa 6:4, Medvedev nije imao priliku za popravni.

U drugom gemu drugog seta naš teniser je propustio pet brejk lopti, propušteno je nadoknadio u četvrtom, kada je iskoristio prvu brejk šansu i tako stigao do prednosti.

Nakon što je u šestom gemu Đoković prpustio još jednu brejk priliku, Medvedev je u narednom uspeo da oduzme servis našem teniseru i vrati brejk. Potom su teniseri bili sigurni na svoj servis pa je set rešen u taj-brejku.

Medvedev je od starta stekao prednost, Novak se mučio na svoj servis što je rezultiralo gubitkom drugog seta, 7:5 u taj-brejku.

Novak je spasio tri vezane brejk šanse na startu četvrtog seta, da bi u u petom gemu oduzeo servis protivniku, to je ponovio i u sedmom gemu, a potom ruzinski rešio treći set u svoju korist - 6:2.

Na startu četvrtog seta naš teniser je uspeo da spasi brejk priliku. Već u narednom gemu oduzeo je servis protivniku i došao do brejka prednosti. Potom je mirno priveo set i meč kraju da bi još jednim brejkom stavio tačku na ovaj duel - 6:3 u četvrtom setu.