Bogdanović i Dončić poraženi od Amerikanaca (Video)

Srpski košarkaš Bogdan Bogdanović postigao je 15 poena i zabeležio šest asistencija i pet skokova u porazu "Tima Sveta" od "Tima Amerike" 161:144 u meču Zvezda u usponu NBA lige.

Tradicionalni meč igrača koji su dve godine i igrača koji su prve godine u NBA ligi, već druge godine igra se u formatu da jedan tim čine internacionalci lige, a drugi igrači iz Sjedinjenih Američkih Država.

Bogdan Bogdanović proveo je na parketu 24 minuta za koja je upisao 15 poena, šest asistencija i pet skokova. Luka Dončić postigao je 13 poena uz devet asistencija. Uz njih dvojicu, najefikasniji u poraženoj ekipi bili su Simons sa 28 i Markanen sa 21 poenom.

Titulu najkorisnijeg igrača poneo je Kajl Kuzma ubacivši 35 poena. čime je postavio novi rekord u utakmici Zvezda u usponu na "Ol-star" vikendu. Tejtum je dodao 30, a Jang 25 poena u pobedničkoj ekipi.

Od samog starta bilo je jasno da odbrana neće biti u prvom planu u ovom meču, a možda ni u drugom, što su poručili i treneri ekipa Kajri Irving i Dirk Novicki.

Igralo se u brzom ritmu na obe strane, viđeno je pregršt kontri, koje su završavane lob pasevima i atraktivnim zakucavanjima, u kojima je prednjačio igrač Atlante Kolins, koji će učestvovati na takmičenju u zakucavanjima sutra.

Zbog ležernijeg pristupa viđeno je mnogo izgubljenih lopti i igre u tranziciji, pa su tako brojni igrači mogli da iskažu svoje atletske sposobnosti.

Rezultat nakon prve četvrtine bio je 40:30 za tim Amerike, dok je na poluvremenu razlika iznosila 12 poena (83:71).

Tim Sveta uspeo je da smanji deficit na jedan poen sredinom i krajem treće četvrtine

Poslednja deonica bila je daleko najzanimljivija, pošto su se zbog neizvesnosti rezultata videli obrisi odbrana i požrtvovanja.

"Tim Amerika" je uspeo da ponovo stekne dvocifrenu prednost i održi je do kraja susreta.