Bolt ispunio snove: Debitovao za norveški Stromgodset (Video)

Legendarni sprinter Usein Bolt nakon atletske pokušava da ostvari fudbalsku karijeru.

Bolt je trenirao sa Borusijom Dortmund, ali jasno je da se radi samo o dobrom marketinškom triku slavnog kluba te da Bolt neće zaigrati za crno-žute.

Međutim 31-godišnji Bolt ne odustaje od svojih snova, a novi je klub pronašao u Norveškoj. Bolt trenira s norveškim prvoligašem Stromgodsetom, za koji je debitovao u prijateljskoj utakmici protiv U19 ekipe Norveške.

U igru je ušao u 71. minuti sa brojem 9,58 (njegov svjetski rekord na 100 metara) na leđima. Zaigrao je u napadu i našao se u jednoj izglednoj situaciji za postizanje pogotka, ali nije uspio dobro pogoditi loptu glavom.

Mladi Norvežani su na kraju pobijedili Stromsgodset 1:0 golom Erika Botheima u 20. minutu.

Izvor: sportski portali