Bravo, majstori: Zvezda slavila u Tel Avivu!

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su petu uzastopnu pobedu u Evroligi savladavši Makabi u Tel Avivu sa 71:67

Zvezda je u većem delu utakmice u Tel Avivu bila u zaostatku, delovalo je da će izgubiti, ali je odigrala fantastično u finišu i serijom 9-0 došla je do još jedne velike pobede ove sezone.

Posle prilično izjednačenog prve četvrtine, Makabi je u drugoj stekao devet poena prednosti, ali se Zvezda brzo vratila i početkom treće deonice došla je do prednosti.

U tom periodu crveno-beli su možda propustili priliku da steknu više od pet poena viška, pa je Makabi uz dve trojke Gaudloka došao do +6 posle 30 minuta.

Raspucali su se i crveno-beli početkom poslednjeg kvartala, došli su do izjednačenja, pa je usledila dramatična završnica. Zvezda je u poslednja četiri minuta odigrala fantastično i u odbrani i u napadu i okončala je meč fantastičnom serijom 9-0.

Crveno-beli sada imaju fantastičnih 10-8, dok je Makabi pretrpeo 13. poraz u sezoni i teško će do plej-ofa.

Ognjen Kuzmić i Stefan Jović odradili su najveći deo posla. Kuzmić je završio sa 8 poena, 9 skokova, 2 ukradene i 2 asistencije, ali i zakucavanjem za pobedu, a Jović je bio arhitekta u finišu, a meč je završio sa 14 poena, 3 skoka i 7 asistencija.

Tompson je imao dobru rolu sa 10 poena, kao i Lazić koji je u većem delu utakmice zadržao Gaudloka, a završio je sa 8 poena i 3 skoka. Kod domaćina, Gaudlok je ubacio 19 poena uz 5 skokova, Ajverson je dodao 13 uz 5 skokova, a Vims je ubacio 12.

U narednom kolu srpski šampion gostuje Baskoniji.

Zvezda je otvorila solidno duel u Tel Avivu i posle pet vezanih poena Luke Mitrovića je vodila sa 7:4, ali je domaćin uzvratio serijom 7-0 (11:7).

Zvezda se brzo vratila dobrom odbranom i do kraja prve četvrtine je ostala u egalu.

Makabi je pokušao u nekoliko navrata da ubrza ritam, ali Zvezda je ostala mirna i posle 10 minuta imala je -1 (17:16). Mitrović je ubacio 5, a Kuzmić 4 poena.

Ono što je Zvezda zaustavila u prvoj deonici nije u prva dva minuta druge. Makabi se rastrčao, Ohajon je ubacio trojku, Gaudlok je pogodio uz sumnjiv faul i Radonjić je morao da reaguje - 25:16.

Crveno-beli su na trenutak prišli rivalu posle nekoliko dobrih odbrana, ali nije ih služio šut, pa je Gaudlok trojkom doneo 28:19.

Dangubić je uzvratio, a Zvezdu je meč vratio Dion Tompson sa četiri vezana poena – 30:28.

Mekel je ubacio trojku za 33:28, ali Jović je u sledećem napadu vratio trojku, a onda je u kontri asistirao Tompsonu za 33:33. U samom fiišu prve deonice Tompson je promašio dva slobodna bacanja, pa je Makabi imao +1 posle 20 minuta (34:33).

Makabi je olako ubacio sedam poena početkom drugog poluvremena, ali Zvezda je nešto slabiju odbranu nadoknadila odličnim napadom, pa je posle poena Dženkinsa u 23. minutu došla i do prednosti – 42:41.

Usledio je i koš Lazića za 44:41, pa je Bagackis zatražio tajm-aut.

Jović je doneo +5 crveno-belima polaganjem u konri, ali su Vims i Gaudlok doneli izjednačenje – 46:46. Zvezdin napad je stao u finišu treće deonice, pa je Radonjić pozvao tajm-aut 80 sekundi pre kraja pri vođstvu Makabija 48:46.

Pala je koncentracija igračima srpskog šampiona u tim trenucima, pa je Makabi serijom 10-0 došao do 51:46. Gaudlok je ubacio dve daleke trojke i Makabi je imao šest poena viška posle 30 minuta - 54:48.

Brzo se Zvezda vratila početkom poslednje deonice trojkama Gudurića i Lazića, ali je potom Jović promašio čist zicer za vođstvo.

Makabi je to kaznio novom dalekometnom trojkom Gaudloka za 61:57. Ponovo su Izraelci otišli na +6 (65:59), ali je trojkom Zvezdu vratio Simonović.

Ipak, Zvezda je dozvolila Gaudloku i Vimsu da se razigraju i bila je u teškoj poziciji pred sam finiš. Dogodilo se upravo suprotno. Zvezda je odirgala fantastično u finišu, u poslednja četiri minuta nije primila nijedan koš i serijom 9-0 je stigla do velikog trijumfa.