Budućnost pobjedila Crvenu Zvezdu - Živi nada u odbranu ABA titule

Šampion ne da tron – košarkaši Budućnosti Volija pobijedili su Crvenu zvezdu 80:72 u trećem meču finala ABA lige i smanjili u finalnoj seriji na 2:1.

Poslije pet uzastopnih poraza ove sezone od istog rivala, konačno je ekipa Jasmina Repeše našla način da savlada Beograđane.

Nije tako izgledalo tokom prvog dijela u kojem je Zvezda u jednom trenutku imala 12 poena prednosti, 46:34.

Međutim, do poluvremena domaći tim je smanjio na 50:45 i najavio preokret u nastavku.

Tvorac uspjeha je bio Koti Klark, koji je ubacio devet poena u seriji Budućnosti od 16:1 zahvaljujući kojoj je crnogorski tim preokrenuo rezultat u svoju korist i nije ga ispuštao do kraja.

Ništa gosti nisu mogli da pogode u drugom dijelu, iako su u prvom bili veoma efikasni, naročito Kej Si Rivers, koji je svih 19 koševa dao u prvom dijelu.

Čvrstom odbranom “plavi” su došli do pobjede, a treća četvrtina iz večerašnjeg meča najbolji je period od početka finalne serije.

Noris Kol ubacio je 20, Koti Klark 14, a Edvin Džekson 10 koševa.

U timu iz Beograda 19 poena Riversa, ali i sedam promašaja u drugom poluvremena.

Četvrti meč je u petak od 19 sati u “Morači”.