Chievo se branio i uzeo tri boda na Olimpicu, Lulić odigrao čitav meč u napadu Lazija

Susret na Olimpicu u 22. kolu italijanske Serie A odigrali su Lazio i Chievo, a gosti su slavili s minimalnih 1:0.

U poprilično nezanimljivom meču u kojem su se gosti branili tokom svih 90 minuta Lazio je imao nekoliko dobrih prilika, no Rimljani nijednom nisu uspjeli savladati Sorrentina iz čak 27 šuteva ka njegovom golu.

Đorđević je u 23. minuti prvi zaprijetio gostima, ali je Sorrentino intervenisao na sjajan način nakon šuta glavom srbijanskog napadača.

Najbolju priliku na meču Lazio je imao u 34. minuti, no Sorrentino je izašao kao pobjednik u situaciji jedan na jedan sa Andersonom.

Senad Lulić, koji je odigrao čitav meč kao krilni napadač Rimljana, u 63. minuti je zaprijetio golu gostiju, ali je bio neprecizan.

Prvu pravu priliku za ekipu iz Verone imao je Cacciatore u 82. minuti, no njegov šut iskosa sa desne strane završio je pored stative.

Samo minutu kasnije Lazio je imao dvije velike prilike. Najprije je Lulićev šut sa vrha kaznenog prostora odbranio Sorrentino, a u nastavku akcije Anderson je šutirao pored gola.

Kada se činilo da će susret biti završen bez pogodaka, u 90. minuti nakon akcije po lijevoj strani Gobbi je asistirao Ingleseu koji uz dosta sreće pogađa za konačnih 1:0. To je bio drugi šut u okvir gola, a šesti ukupno za Chievo na meču.

Lulić je zbog prekršaja pet minuta prije kraja dobio žuti karton.

Izvor: Klix.ba