Crvena Zvezda se dvaput vratila u meč i srušila Panatinaikos!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Panatinaikos rezultatom 78:73 u 23. kolu Evrolige.

Crvena zvezda – Panatinaikos 78:73 (9:21, 26:11, 11:25, 32:16)

Crveno-beli su se osvetili grčkom timu za poraz u Atini sa početka sezone i prekinuli niz od četiri poraza.

U prvom poluvremenu je bilo +13 za Panatinaikos, a u drugom +12, ali je na kraju pobedio srpski tim posle izuzetno dramatične završnice.

Meč u Beogradskoj areni nije krasila atraktivna košarka i viđen je veliki broj promašaja i izgubljenih lopti.

Kao i u prethodnom kolu na domaćem terenu protiv Efesa, Zvezda je jako loše ušla u meč i promašila veliki broj otvorenih šuteva u prvih nekoliko minuta.

PAO je odmah krenuo da forsira igru u pik-en-rolu, što su dosta loše branili Zvezdini centri, pa je ubrzo bilo +10 za protivnika, a na kraju prve četvrtine i +12 (9:21).

Zvezda je u prvoj četvrtini promašila veliki broj otvorenih šuteva, a u istom ritmu su nastavili utakmicu.

Panatinaikos nije to kažnjavao koliko je mogao i često je srljao u napadu, a Zvezda je prvi put pokazala znakove "života" sredinom druge četvrtine kada je spustila prednost protivnika na 19:27.

Tada je krenula prva neverovatna serija crveno-belih, koji su odličnom igrom Dženkinsa, skrivenog MVP ove utakmice, uspeli da naprave ogromnu seriju.

Zvezda je napravila seriju od 16:3 i poluvreme okončala trojkom Pantera, te ukradenom loptom i zakucavanjem Davidovca (35:32).

Sve je "mirisalo" kao da će domaćin preneti dobru igru u drugo poluvreme, ali to nije bio slučaj.

Dosta promašaja i izuzetno beskorisno izdanje najboljeg igrača ekipe Lorenza Brauna "kumovali" su tome da "zeleni" ponovo naprave razliku i ovog puta dođu do +12 (41:53).

Crveno-beli su imali dvocifren zaostatak pred poslednjih deset minuta, a početkom četvrte četvrtine nisu uspeli da ga smanje.

Prvi tračak nade desio se na pet minuta do kraja kada je za samo minut-dva Zvezda uspela da, uz dva faula u napadu zaredom gostiju, smanji na 62:65.

Perperoglu se razigrao u završnici i pogodio neke teške i važne šuteve, a sa tri vezana poena Štimca Zvezda je došla i do prednosti (68:65).

Crveno-beli su u poslednji minut ušli sa prednošću posle daleke trojke Pantera, a pomogao je i Pitino koji se naljutio na doskorašnjeg igrača Olimpijakosa i njegove proslave koša, pa dobio tehničku.

PAO je imao šansu da u poslednjem napadu dođe ii do izjednačenja, ali je promašio Tomas, pa je sve bilo gotovo.

Kevin Panter je bio ubedjivo najefikasniji kod domaćina sa 24 poena (6/11) i dve ukradene lopte. Jedini dvocifreni pored njega bio je Stratos Perperoglu sa 12 poena.

Dženkins je doprineo sa pet poena, pet asistencija i dve ukradene lopte, Štimac je ubacio devet poena, a Odžo, Beron i Davidovac po osam.

Na drugoj strani Dešon Tomas i Jorgos Papajanis su imali po 12, Fridet je dodao 11, a Papas i Mitoglu po deset. Kalates je imao devet, uz četiri skoka i pet asistencija, ali 0/7 za tri.

Zvezda u narednom kolu, u petak, ide na gostovanje Himkiju, dok Panatinaikos dočekuje Zenit.

Izvor: b92.net