Đokovićev čas tenisa Ćoriću za četvrtu titulu u Šangaju!

Novak Đoković, najbolji srpski sportista, savladao je Hrvata Bornu Ćorića sa 2-0 u setovima u finalu Mastersa u Šangaju.

Novak je bio bolji od Borne posle jednog časa i 39 minuta igre sa 6:3, 6:4 u setovima.

Iako je Đoković beležio fantastične rezultate do finala nije se očekivao lak duel u finalu, ali je Srbin odigrao fantastično od početka do kraja i zasluženo došao do 32. Mastersa u karijeri.

Njemu je ujedno ovo i četvrta titula u Šangaju, Mastersu na kojem tokom cele igračke karijere igra dobro i beleži fantastične rezultate.

Novak, pored toga što je turnir osvojio bez izgubljenog seta, to je učinio i bez jednog jedinog pretrpljenog brejka i pokazao da mu servis funkcioniše verovatno najbolje u karijeri. On je time postao tek treći teniser u ATP eri kome je to pošlo za rukom, posle Rodžera Federera i Saše Zvereva.

Teniseri su poprilično sigurno ušli u ovaj duel i viđeno je dosta dugih razmena, koje su se najčešće završavale iznuđenim greškama Ćorića.

Dugo se igralo u istom ritmu, hrvatski teniser nije popuštao, sve do šestog gema prvog seta kada je propustio gem loptu, a onda popustio pod pritiskom kakav ume samo Novak Đoković da nametne rivalu i pretrpeo brejk.

Do kraja prvog dela igre Ćorić nije pripretio ozbiljnije, a Đoković je bez izgubljenog poena odservirao za 1-0 u setovima.

Na samom startu drugog seta videlo sa da je Ćoriću poljuljano samopouzdanje, koje je bilo na najvišem nivou tokom celog turnira.

Dobar gem je igrao na samom startu druge deonice meča, ali su usledile dve greške, od koje je jedna bila verovatno promašaj turnira, i srpski teniser poveo je sa brejkom na samom startu, a zatim dobrim servisima produžio seriju na pet uzastopnih gemova.

Novak je lako dolazio do svojih servisa, a imao je ogromne prilike da dođe do 3:0 i duplog brejka. Ipak, u jednom trinaestominutnom gemu, nije uspeo da iskoristi četiri brejk šanse i dopustio je rivalu da ostane u meču.

Đoković je nastavio da pritiska, pogađao prvi servis u velikom broju i osvajao te poene, a dodatno pritiskao Bornin servis.

Ipak, do brejk lopte nekako je došao hrvatski teniser koji je drugom polovinom drugog seta pustio ruku. Novak je to spasao i nastavio sa dobrom igrom, a prilikom servisa protivnika i vođstva od 5:3 došao do tri vezane meč lopte.

Ćorić je, ni kriv ni dužan, preživeo sve tri prilike za okončanje meča, a Đoković je najveću šansu propustio prilikom treće, kada je promašio smeč, u svom stilu. Ipak, neiskorišćene šanse i izgubljen gem nisu poljuljali srpskog tenisera, koji je imao nove tri vezane meč lopte u narednom gemu i iskoristio prvu, ukupno četvrtu.

Đoković je osvajanjem Šangaja osvojio 1.000 ATP bodova, s obzirom da prošle godine nije učestvovao, a još ranije je prestigao Federera i zauzeo drugu poziciju rang liste liste, te mu sada prvoplasirani Rafael Nadal beži samo 215 bodova.

Uz veliki broj bodova srpski teniser je zaradio i 1.360.650 dolara.