El Clasico - Pobjeda Reala za preuzimanje trona u La Ligi

Nogometaši Real Madrida slavili su u fantastičnom El Clasicu na stadionu "Santiago Bernabeu" protiv Barcelone rezultatom 2:0 i na taj način preuzeli lidersku poziciju na tabeli španske La Lige nakon 26 odigranih kola.

Prvi je zaprijetio Real i to u 6. minuti kada je Benzema šutirao iz voleja nakon kornera, no lopta je otišla preko gola.

U 15. minuti pokušao je Kroos iz daljine, ali je i on bio neprecizan.

Prvu veliku priliku Barcelona je imala u 22. minuti kada je Alba uposlio Griezmanna koji neometan sa deset metara šalje loptu visoko preko gola.

U 34. minuti gosti su imali stopostotnu priliku kada je Arthur izašao sam ispred Courtoisa, ali je golman Real Madrida sjajno odbranio njegov udarac.

Nekoliko minuta kasnije i Messi je imao prvu priliku na susretu, ali je Courtois bio uspješniji i od njega.

Potez utakmice vidjeli smo u 56. minuti susreta kada je Ter Stegen čudesno intervenisao. Nakon kornera Isco je šutirao sa ivice kaznenog prostora, gađao je precizno, ali je Nijemac fantastičnom paradom spasio svoj gol.

Ter Stegen je bio nemoćan nakon sat vremena igre nakon novog udarca Isca, ali Real nije poveo.

Carvajal je ubacio sa desne strane, Isco šutira glavom, Ter Stegen se bacio ali nije mogao doći do lopte, no na gol-liniji se pojavio Pique i izbio je u polje.

Samo dvije minute nakon toga Benzema je hvatao volej iskosa sa desne strane, šutirao je silovito, ali je pomašio gol.

Rezervista Braithwaite je u 70. minuti nakon samo 60 sekundi u igri izašao sam na Courtoisa, ali nije uspio postići gol na debiju u El Clasicu.

Već u narednom napadu igrači Reala su kaznili taj promašaj i stigli u vodstvo. Kroos je sjajno uposlio Viniciusa koji ulazi u kazneni prostor sa lijeve strane, dolazi pred peterac i šutira, lopta pogađa Piquea koji je napravio klizeći start, mijenja smjer i vara Ter Stegena za erupciju oduševljenja na stadionu "Santiago Bernabeu".

U 75. minuti desilo se nešto zaista do sada neviđeno. Messi je trčao sam prema golu Reala, imao je nekoliko metara prednosti nad prvim čuvarom Marcelom, ali je brazilski bek uspio stići Argentinca i izbiti mu loptu.

U finišu susreta Barca je bacila sve karte na napad, a Real je vrebao šansu iz kontri.

Tako smo do kraja meča zabilježili jedan dobar pokušaj Piquea glavom nakon Messijevog ubačaja sa lijeve strane, te solo-prodor Viniciusa koji zahvaljujući pravovremenom istrčavanju Ter Stegena nije krunisan novim pogotkom.

U posljednjoj minuti sudijske nadoknade rezervista Mariano je istrčao kontranapad i pogodio za konačnih 2:0.

Real Madrid je ovom pobjedom preuzeo vodstvo u La Ligi i sada ima bod više od Barcelone.

Izvor: klix.ba