Finale Super lige: Crvena Zvezda povela protiv FMP-a

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu FMP-a sa 84:83 u prvom finalnom meču košarkaške Superlige i poveli sa 1:0 u seriji.

Veoma neizvesna utakmica odigrala se u dvorani "Aleksandar Nikolić" u kojoj se do poslednje sekunde nije znalo ko će odneti prvu pobedu u finalnoj seriji.

Nakon što su obe ekipe puterski bile raspoložene u prvoj deonici, u drugoj se gledala drugačija, tvrđa košarka pa je na poluvremenu Zvezda imala samo dva poena prednosti.

Drugo poluvreme donelo je rezultatsku klackalicu, ali je sredinom treće deonice FMP uspeo da dođe do osetnije prednosti.

Gosti su odolevali brojnim pritiscima Zvezde i prednost od pet poena uneli u završšnicu meča.

Ipak Zvezda je uspela prvo na krilima Ročestija da anulira tu prednost, pa se u poslednji minut ušlo u dramatičnu zavšnicu.

Prvo je Pot sa linije za tri poena doneo dva poena prednosti FMP-u na 20 sekundi do kraja, ali je Džejms Feldin pogodio veoma bitnu trojku deset sekundi do kraja meča.

Nakon tajm-auta, Pot je odlično pobedao svom čuvaru, ali je u poslednjoj sekundi meča promašio gotovo čisto polaganje.

Naredni meč na programu je u subotu od 18.00 časova u dvorani u Železniku.