Himki savladao Zvezdu u Beogradu

Crvena zvezda – Himki 70:79. Košarkaši Crvene zvezde doživeli su novi poraz u elitnom takmičenju, pošto su u meču 18. kola Evrolige na svom terenu poraženi od ruskog Himkija.

Odlične partije Ročestija i Dangubića nisu bile dovoljne da se zaustavi razigrana ekipa predvođena Aleksejem Švedom i Stefanom Markovićem. Sledeći meč crveno-beli igraju već u četvrtak u Tel Avivu protiv Makabija.

Košarkaši Crvene zvezde zabeležili su 11. poraz u Evroligi, pošto su u meču 18. kola na svom terenu izgubili od Himkija sa 79:70.

Izabranici Dušana Alimpijevića tako su značajno umanjili šanse da se nađu među osam najboljih ekipa u takmičenju, ali do kraja ligaškog dela ostalo je još 12 utakmica, u kojima će Zvezda pokušati na napravi čudo.

Crveno-beli su dobro počeli meč protiv Himkija, naročito zahvaljujući Dangubiću koji je u prvih pet minuta pogodio četiri trojke.

Rusi se bude pod dirigentskom palicom Alekseja Šveda, ali Zvezda na poluvreme odlazi sa šest poena prednosti (37:31).

Treći deo obeležile su česte promene vođstva dva tima, a u poslednju četvrtinu Zvezda je ušla sa prednošću od dva poena.

Ipak, poslednja četvrtina u potpunosti je pripala gostima iz Moskeve, koji su u jednom trenutku stigli i do dvocifrene prednosti.

Tejlor Ročesti meč je završio sa 27 poena (trojke 5/8), dok je Dangubić odigrao jednu od najboljih partija u crveno-belom dresu sa 20 poena.

U pobedničkom timu najbolji je bio Šved sa 29 poena, Anderson je dodao 14, a Tomas 11. Stefan marković meč je završio sa sedam poena i šest asistencija.

Crveno-beli naredni meč igraju već u četvrtak, kada će u Tel Avivu igrati meč protiv Makabija.