Jokić još jednom pokazao koliki je majstor - Veliki povratak Denvera protiv San Antonija! (Video)

Nikola Jokić i Denver Nagetsi su sve bliži Los Anđeles Lejkersima i prvom mestu na Zapadu!

Srbin je sinoć predvodio svoj tim do pobede od 127:120 nad San Antonio Sparsima, u Denveru, i pored toga što su gosti imali prednost od 14 poena na poluvremenu, a u jednom trenutku su gubili i sa 23 poena razlike.

Jokić je na ovoj utakmici odlučio da asistira, i to najviše Džamalu Mareju (čiji nadimak je "plava strela", odatle i naslov), pa je za 38 minuta iz igre šutirao samo 8 puta (jednom za tri poena, promašio), i pogodio 6 šuteva za dva. Bio je i 8 puta na liniji slobodnih bacanja, i promašio je samo jedno. Na kraju je utakmicu završio kratak za dva skoka za novi tripl dabl: 19 poena, 8 skokova i 13 asistencija.

Marej i Jokić su na kraju utakmice i odveli Denver do pobede, kada su pokazali da njihov 2 na 2 napad ne može niko da zaustavi, kad su raposloženi. Poslednjih 6 minuta su odbrani Grega Popovića radili bukvalno šta su hteli.

Džamal Marej je u ovom periodu ubacio 14 od svojih 26 poena, a oporavljeni Pol Milsap je na svoj 35. rođendan ubacio 22 poena, uz 7 skokova i 3 asistencije.

U timu Denvera dobar je bio i Monte Moris sa 16 poena. Kod Sparsa jedini raspoložen za igru bio je Lamarkus Oldridž sa 33 poena.