Košarkašice i košarkaši Srbije saznali rivale na putu do Tokija!

Košarkašice i košarkaši Srbije saznali rivale na putu do Tokija!

Košarške reprezentacije Srbije, muška i ženska, dobile su rivale na putu ka Olimpijskim igrama u Tokiju.

Srpkinje će na kvalifikacionom turniru u Beogradu igrati protiv selekcija SAD, Nigerije i Mozambika.

O Amerikankama ne treba previše trošiti riječi, radi se o najboljoj reprezentaciji svijeta, koja je aktuelni svjetski i olimpijski šampion. Nigerija je četrtfinalista sa posljednjeg Mundobasketa za žene i aktuelni prvak Afrike i nema sumnje da neće biti lak protivnik izabranicama Marine Maljković. Mozambik je najslabija selekcija u ovoj grupi i na papiru ne bi trebalo da predstavlja veći problem za preostale reprezentacije u grupi.

Sastav svih grupa:
Beograd: Nigerija, SAD, Srbija, Mozambik
Burž: Francuska, Portoriko, Brazil, Australija
Fošan: Koreja, Kina, Velika Britanija, Španija
Ostende: Kanada, Japan, Švedska, Belgija

Kvalifikacioni turniri biće održani u februaru sljedeće godine.

Poslije košarkašica svoje rivale u kvalifikacijama za Olimpijske igre dobili su i košarkaši Srbije.

Predvođena novim selektorom Igorom Kokoškovim Srbija će u Beogradu pokušati da izbori olimpijsku vizu, a protivnici u prvoj fazi biće joj Dominikanska Republika i Novi Zeland.

Srpski košarkaši su veliki favoriti u ovim duelima i ne bi trebalo da bude problema na putu ka osvajanju prvog mjesta u grupi, a glavni rival na putu ka Tokiju biće stari poznanici Italijani koji su veliki favoriti u grupi B u konkurenciji Portorika i Senegala.

Glavna borba u Kaunasu vodiće se između Litvanije i Slovenije, u kanadskoj Viktoriji između selekcija domaćina, Grčke i Turske, dok je čini se najteže pobjednika prognozirati u splitskoj grupi u kojoj su pored Hrvatske i reprezentacija Njemačke, Brazila i Rusije.

Plasman na Olimpijske igre izboriće pobjednici sva četiri predolimpijska turnira, koji će biti odigrani u junu sljedeće godine.

Sastavi grupa:

Beograd:

Grupa A: Dominikanska Republika, Novi Zeland, Srbija
Grupa B: Portoriko, Italija, Senegal

Kaunas

Grupa A: Litvanija, Koreja, Venecuela
Grupa B: Poljska, Slovenija, Angola

Split

Grupa A: Nemačka, Rusija, Meksiko
Grupa B: Tunis, Hrvatska, Brazil

Viktorija

Grupa A: Grčka, Kina, Kanada
Grupa B: Urugvaj, Češka, Turska

Izvor: sportski portali

Pratite Infomedia Balkan i na facebook-u:
https://www.facebook.com/infomediabalkan/?ref=bookmarks