Košarkašice Srbije osvojile bronzu na Evropskom prvenstvu

Srbija – Velika Britanija 81:55 (25:16, 15:17, 21:6, 20:18 ). Najbolje košarkašice Srbije ostvarile su veliki uspeh osvojivši bronzanu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu. Posle poraza od Španije u polufinalu, "Lavice" su u "Štark areni", u meču za treće mesto, ubedljivo savladale Veliku Britaniju. Za zlato će se boriti selekcije Španije i Francuske.

Posle sinoćnog poraza od Španije u polufinalu, naše reprezentativke su večeras od početka utakmice u Štark Aereni igrale sigurno, dozvolivši Britankama da im se ravnopravnije suprotstave samo u drugoj četvrtini.

Sredinom treće četvrtine naše košarkašice dostigle su 20 koševa razlike, a potom postepeno povećale tu prednost i, bez velikih napora, čvrstom igrom u odbrani i efikasnim napadima privele utakmicu kraju i osvajanju bronzane medalje.

U četvrtoj četvrtini, reprezentativke Srbije igrale su na momente s takvom borbenošću kao da je utakmica rezultatski neizvesna, mada je na semafororu u tim trenucima pisalo 67:39.

Za zlatnu medalju boriće se Francuska i Španija, koja brani titulu prvaka Evrope.

Izvor: rts.rs