Krajinović prvi finalista, čeka se Đere

Krajinović – Eber 2:0 (6:2, 6:2). Filip Krajinović je nadigrao Pjer-Igo Erbera i plasirao se u finale turnira u Budimpešti. Protivnik u finalu biće mu bolji iz duela u kome se sastaju Đere i Beretini.

Lakše nego što se očekivalo Krajinović je slomio otpor Francuza. Eber nije imao rešenja za odličnu igru našeg asa, kome je sve polazilo za rukom i zasluženo je trijumfovao i plasirao se u finale.

Već na samom startu naš teniser je oduzeo servis protivniku. To mu je ulilo dodatno samopouzdanj pa je nastavio u istom stilu. Rival nije uspeo da odgovori, svaki njegov napad je Filip lako odbio. Kada je u petom gemu stigao do dva brejka prednosti, bilo je jasno da je prvi set rešen, rutinski ga privodi kraju - 6:2.

Slična slika i u drugom setu. Jedina razlika je bila što su teniseri osvojili uvodne gemove, ali opet je Filip došao do  ranog brejka, ovog puta u trećem gemu. Drugi put je protivniku oduzeo servis u sedmom gemu, na kraju isti rezultat kao i u prvom periodu - 6:2.