Krompir, projektili i meč sezone – Rafa preživeo dramu sa Timom!

Rafael Nadal i Dominik Tim odigrali su meč sezone u četvrtfinalu US opena koji je posle pet sati i spektakularne borbe pripao španskom teniseru!

Nadal je preživeo jedan od najtežih duela u karijeri i na kraju slavio rezultatom 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 (4-7), 7:6.

Bez dileme je ovo bio meč turnira, kvalitativno možda i jedan od najboljih u sezoni, a ono što je viđeno u prvih 25 minuta dugo će se prepričavati. Tim je nestvarno započeo meč i dobio prvi set protiv Nadala sa "nulom", prepustivši mu samo sedam poena.

Jednim od najboljih setova ove godine postao je prvi igrač koji je na Grend slemovima dao "krompir" i Nadalu i Đokoviću, ali je brzo usledio odgovor Španca.

Polako je Rafa dizao nivo svoje igre, sačekao priliku i u finišu drugog seta se bolje snašao kod serije brejkova za 1-1.

Austrijanac je, za razliku od prethodnih susreta, zadržavao visok nivo tenisa i kada je ispuštao prilike, a činilo se da bi Nadal mogao da mu "ukrade" trijumf jer je dobio treći set, uprkos tome što je Tim imao brejk viška i servirao za vođstvo kod 5:3.

Ali ni "Bik sa Majorke" nije uspevao da slomi otpor devetog igrača sveta kao što bi to inače činio – Dominik je prvi napravio brejk u četvrtom delu igre, ispustio ga, ali je imao više hrabrosti i koncentracije u taj brejku i izborio odlučujući set.

Pobednik ovog meča za finale će se boriti sa Huanom Martinom del Potrom koji je u četiri seta eliminisao Džona Iznera.

Foto naslovna: Tanjug/AP/Adam Hunger