Kvalifikacije za Euro 2020 - BiH poražena od Armenije

U okviru 6. kola grupe J kvalifikacija za Euro 2020. Bosna i Hercegovina je danas poražena u Jerevanu od Armenije rezultatom 4:2, nakon čega su naše šanse za odlazak na Euro svedene na minimum.

Utakmicu smo počeli sjajno i mogli do vodstva već u drugoj minuti, ali udarac Džeke završio je na stativi domaćeg gola.

U idućem napadu Armenija je povela. Nakon ubačaja i loše reakcije Zukanovića, lopta dolazi do novog veznjaka Rome Mihtarijana, koji lagano obilazi Šehića i rutinski šalje loptu u praznu mrežu.

Uslijedili su žestoki napadi naše selekcije, koji su krunisani golom u 12. minuti.

Sjajno je ubacio Gojak, a rutinski za 1:1 pogađa Edin Džeko. Bio je to 58. gol u najdražem dresu za našeg kapitena.

Nastavili su izabranici Roberta Prosinečkog u istom tempu i u nastavku utakmice.

Vrijedi izdvojiti pokušaj Pjanića iz slobodnjaka, ali je bio neprecizan. U 39. minuti novi zicer za "Zmajeve". Džeko je uposlio Bešića, koji izlazi sam na golmana Airpetjana, ali "jedinica" domaćina spašava svoj gol.

Do vodstva smo mogli u 42. minuti, ali nakon ubačaja Pjanića iz kornera, Džeko nije bio precizan.

Početak drugog poluvremena protekao je u dominaciji Armenije, koja je imala nekoliko opasnih pokušaja. Ipak bolju igru krunisali su u 66. minuti kada je Mihtarijan ponovo doveo domaćina u vodstvo.

Uslijedili su nakon toga novi napadi naše selekcije, a izjednačenje donosi Gojak u 70. minuti nakon asistencije Kolašinca.

Ko zna šta bi se desilo da glavni sudija na utakmici Bastijan Benoa u 72. minuti nije svirao očigledan penal za BiH, nakon što je u šesnaestercu srušen Edin Džeko.

I kada se očekivao novi atak ka golu domaćina, uslijedio je hladan tuš za Prosinečkog i društvo. Igrač utakmice Mihtarijan je sjajno probio po strani, ubacio u sredinu, a neometan lagano za 3:2 pogodio je Hambardzumjan.

Do izjednačenja smo mogli u 86. minuti. Džeko je odlično ubacio, a Zukanović šutirao, međutim golman Armenije fenomenalno brani.

Konačnih 4:2 za Armeniju djelo je Lončara, koji je duboko u sudijskoj nadoknadi pogodio vlastitu mrežu.

Bio je ovo treći trijumf za Armeniju u ovim kvalifikacijama.

Naša reprezentacija nakon novog, trećeg poraza sada ima 7 bodova i nalazimo se na četvrtom mjestu.

Izvor: avaz.ba