LaLiga: Moćna Barsa za 10 minuta slomila Betis

Fudbaleri Barselone savladali su na gostovanju Betis 5:0, u 20. kolu španske LaLige.

Izabranici Ernesta Valverdea nastavili su sa moćnim partijama ove sezone u šampionatu zabeleživši 17. pobedu.

Posle 45 minuta igre na semaforu je bilo 0:0, međutim u nastavku meča Barsa je lako slomila otpor domaćih igrača.

Briljirali su Luis Suares sa dva gola i dve asistencije, Ivan Rakitić sa pogotkom i uspešnim dodavanjem, kao i Mesi koji dva puta pogodio mrežu i jednim dodao loptu za gol.

Barsa u 59. minutu dolazi do gola prednosti. Suares je proigrao hrvatskog reprezentativca, koji je preciznim udarcem u bliži ugao savladao golmana.

U drugom poluvremenu Betis je u odbrani ostavljao mnogo prostora napadačima Barse. Posle samo pet minuta igre Buskec je poslao precizan pâs ka Mesiju, a ovaj snažnim udarcem šalje loptu u mrežu.

Katalonski klub sve rešava u 69. minutu. Rakitić je poslao centaršut ka Suaresu, a ovaj volejom poslao loptu u gol. Nije se Barsa ovde zaustavila, pošto je Mesi u 80. minutu postigao drugi gol.

Konačnih 5:0 postavio je u 90. minutu Luis Suares drugim golom, odnosno Mesi prvom asistencijom na meču.

Barsa ima 11 bodova više od Atletiko Madrida, odnosno utakmicu i 19 bodova više od Real Madrida. Beti se je na 10. mestu sa 27 osvojenih bodova.