Liga Europe - Roma prošla dalje, -apotekari- ponizili Porto

Fudbaleri Rome plasirali su se u šesnaestinu finala odigravši neriješeno 1:1 na gostovanju protiv Genta. Edin Džeko je odigrao svih devedeset minuta

Fudbaleri Bayera iz Leverkusena eliminisali su Porto ukupnim rezultatom 5:2, u osminu finala Europa lige.

Njemački predstavnik slavio je na stadionu Dragao 3:1, čime je samo potvrdio pobjedu iz prvog susreta.

Porto je razočarao pred domaćom publikom, izgledao je loše na terenu, “apotekari” su to iskoristili i trijumfovali.

Mrežu Portugalaca načeo je Lucas Alario u desetom minutu, dok je prednost udvostručio Demirbay u 50.

Nije se mnogo čekalo do trećeg kola. Kai Havertz je iskoristio odbitak i bez problema poslao loptu iza leđa golmana Porta.

Domaći fudbaleri uspjeli su da smanje zaostatak preko Marege u 65. minutu, međutim to je bilo sve što smo vidjeli od njih.

Fudbaleri Rome plasirali su se u osminu finala odigravši neriješeno 1:1 na gostovanju protiv Genta. Edin Džeko je odigrao svih devedeset minuta.

“Vučica” je u prvom meču slavila sa 1:0, što znači da je ukupnim rezultatom 2:1 prošla u narednu fazu.

Wolfsburg je eliminisao Malme ukupnim rezultatom 5:1. Gosti iz Njemačke u Švedskoj su došli do rezultata 3:0, čime su potvrdili da su bolji rival.

Fudbaleri Basela obezbijedili su plasman dalje minimalnom pobjedom protiv APOEL-a, Espanyol je pobijedio Wolverhampton, ali je eliminisan, dok je LASK savladao Alkmaar i prošao dalje.

Izvor: fokus.ba