Liga šampiona: Ben Jeder srušio Junajted, Roma slavi Džeka

Fudbaleri Sevilje i Rome novi su četvrtfinalisti Lige šampiona.

Španska ekipa je izbacila Mančester junajted poslije trijumfa na Old Trafordu 2:1, dok je “vučici” minimalac bio dovoljan da eliminiše Šahtjor.

Junak kluba iz Andaluzije bio je Visam Ben Jeder, strijelac oba pogotka. Ušao je u igru u 72. minutu, a onda maksimalno iskoristio ukazanu šansu.

Mančester junajted je bio za nijansu bolji do primljenog gola, međutim po svemu prikazanom u ovom dvomeču tim Žozea Murinja nije zaslužio prolaz dalje.

Romelu Lukaku je u 84. minutu samo ublažio poraz, a malo je nadostajalo da Ben Jeder u završnici dođe do het-trika.

Roma slavi reprezentativca BiH Edina Džeka koji je po ko zna koji put izrastao u junaka. Prvu pravu priliku na Olimpiku domaći su iskoristili i pogotkom iskusnog napadača u 52. minutu osigurali plasman među osam najboljih.

Poznato je šest ekipa koje su u 1/4 finalu Lige šampiona, zanimljivo, dolaze iz tri države. Real Madrid i Sevilja iz Španije, čast Italije brane Juventus i Roma, a tu su i dva premijerligaša – Mančester Siti i Liverpul.

Lista svih četvrtfinalista biće kompletirana sjutra. Sastaju se Barselona i Čelsi, odnosno Bajern Minhen i Bešiktaš.