Liga šampiona - Napoli slomio Liverpul, Barsa preživjela u Dortmundu, Lampard debitovao porazom

Fudbaleri Napolija savladali su Liverpul sa 2:0 u derbiju uvodne runde Lige šampiona.

Tim Karla Anćelotija slomio je otpor branioca titule u posljednjih desetak minuta – najprije je Mertens sa bijele tačke načeo “redse”, da bi konačan ishod u sudijskoj nadoknadi postavio Ljorente.

U istoj grupi, Salcburg je deklasirao Genk 6:2, uz het-trik velike nade evropskog fudbala, 19-godišnjeg Holanda.

Na Signal Iduna parku se očekivala goleada, ali viđen je meč bez pogodaka. Borusija Dortmund je propustila šansu da dobije Barselonu, na čijem je golu briljirao Ter Štegen. Njemac je u 57. minutu odbranio penal Rojsu.

Mesi je zaigrao prvi put ove sezone, igrao je u posljednjih pola sata, ali mreže su ostale netaknute.

Lajpcig je osvojio Lisabon. Zahvaljujući dvostrukom strijelcu Verneru, njemački predstavnik je sa 2:1 savladao Benfiku.

Trijumfu na strani radovala se i Valensija, koja je na Stamford Bridžu pobijedila Čelsi 1:0. Odlučio je gol Rodriga, a “plavci” su u samom finišu mogli do izjednačenje. Ipak, Barkli nije bio precizan sa 11 metara.

Ajaks je prema očekivanjima rutinski slomio otpor Lila 3:0.

Rezultati:

GRUPA E
Napoli – Liverpul 2:0 (Mertens pen. 81, Ljorente 90+2)
Salcburg – Genk 6:2 (Holand 2, 34, 45, Hvan 36, Sobolslai 45+3, Ulmer 66 – Lukumi 40, Samata 52)