Liga šampiona - Suarez surovo kaznio promašaje Intera, Liverpul-Salcburg 4:3

Derbi večeri Lige šampiona pripao je Barseloni, dok je Liverpul u spektakularnoj utakmici savladao Salcburg 4:3.

Rani gol Lautara Martinesa, već u trećem minutu, najavio je dobru igru Intera u Kataloniji i tako je bilo, u prvom dijelu.

Ređale su se šanse pred golom Ter Štegena, spašavao se njemački golman, malo su i neprecizni bili “neroazuri” i Barsa je ostala u životu.

U nastavku je stigla kazna. Luis Suarez je najprije spektakularno sa 17 metara izjednačio, da bi u finišu poslije akcije Mesija donio katalonskom klubu prvu pobjedu u Ligi šampiona ove sezone.

Liverpul je sjajno počeo meč sa Salcburgom, vodio 3:0, ali su uporni Austrijanci izjednačili.

Ipak, Mo Salah se pobrinuo da bodovi ostanu na “Enfildu”.

Ajaks je u Valensiji slavio 3:0, dok je efektnim pogotkom Vilijana iz voleja Čelsi osigurao bodove u Lilu 2:1.