Liverpulov čas fudbala u Minhenu - U Barseloni se Mesi poigravao sa Lionom

Liverpul i Barselona posljednji su četvrtfinalisti Lige šampiona.

“Redsi” su neefikasno izdanje kod kuće nadomjestili u Minhenu. Bajern nije bio ravnopravan rival izuzetnom sastavu Jurgena Klopa.

Sadio Mane je najavio prolaz Liverpula, ali je nade domaćih oživio Matip, autogolom poslije prodora Gnabrija po desnom boku u finišu prvog dijela.

Nije uspio Bajern da u nastavku nametne svoj ritam igre, a sve je čini se odlučeno u 69. minutu. Milner je izveo korner, a Van Dajk bio moćan u skoku i savladao Nojera.

Tačku na sjajno izdanje Liverpula stavio je Mane drugim golom na asistenciju Salaha.

Klub sa “Enfilda” pridružio se Sitiju, Junajtedu i Totenhemu, pa će Engleska imati četiri predstavnika u četvrtfinalu elitnog takmičenja.

Barselona je poslije remija bez golova u Lionu, dala pet golova “lavovima” pred svojim navijačima.

U jednom trenutku činilo se da nas čeka dramatična završnica, poslije pogotka Tusara za 2:1 u 58. minutu.

Međutim, tada je na scenu stupio Mesi sa golom i dvije asistencije i još jednom pokazao da je suvo zlato kluba iz Katalonije.

BAJERN – LIVERPUL 1:3
Matip (a.g) 39. – Mane 26, 83, Van Dajk 69.

BARSELONA – LION 5:1
Mesi 18,78, Kutinjo 31,Pike 81, Dembele 86. – Tusar 58.