LŠ - Barsa ovjerila nokaut fazu - Inter ima meč loptu - Drama u grupi Liverpula

Fudbaleri Barselone pobijedili su Borusiju iz Dortmunda 3:1 i obezbijedili prvo mjesto u F grupi pred posljednje kolo grupne faze Lige šampiona.

Suarez, slavljenik Mesi i Grizman dali su golove za “blaugranu”, dok je lijepim pogotkom Sančo ublažio poraz “milionera”.

Inter je na krilima Lukakua i Martinesa slavio u Pragu sa 3:1. Ovaj meč ostaće upamćen i po odluci sudije da u finišu prvog dijela poništi gol upravo Lukakua, a potom pokaže na 11 metara jer je prethodno napravljen faul u kaznenom prostoru “neroazura”.

Lukaku je bio čovjek odluke sa golom i dvije sjajne asistencije za Lautara Martinesa.

Inter ima šansu da pobjedom u posljednjem kolu nad Barselonom, koja je obezbijedila prvo mjesto u grupi prođe dalje.

Liverpul i Napoli podijelili su bodove na “Enfildu” i nakon pobjede Salcburga u Genku odložili odluku o putnicima u osminu finala za posljednje kolo.

Italijanski tim vodio je golom Mertensa, da bi u nastavku nakon kornera izjednačio Dejan Lovren.

Salcburg je rutinski slavio u Genku 4:1, pa pred posljednje kolo Liverpul ima 10, Napoli devet, a prvak Austrije osam bodova.

U najboljoj poziciji su momci sa juga Italije, koji treba kod kuće da savladaju Genk, dok je Liverpulu neophodan bod na terenu Salcburga.

Ajaks je pobijedio u Lilu golovima Zijeha i Promesa, pa ima dva boda više od Valensije i Čelsija pred završnu rundu.

Benfika je do 90. minuta vodila u Lajpcigu 2:0, a onda je sa dva gola u nadoknadi Emil Forsberg donio bod domaćem sastavu, koji pred posljednje kolo ima tri poena više od Zenita i Liona.