Masters u Parizu - Đoković pobedio Sousu - Sledi Džumhur

Novak Đoković nije blistao, ali se plasirao u osminu finala Mastersa u Parizu.

Đoković je u prvom meču posle više od dve nedelje savladao Portugalca Žoaa Sousu 7:5, 6:1.

Iako to rezultat ne pokazuje, Sousa je dobro namučio Đokovića, čak i u drugom setu gde je lako moglo da bude dosta komplikacija za Sribina.

Novak je za razliku od Šangaja imao dosta problema sa servisom, mnogo je grešio, ali je izborio šesti uzastopni trijumf protiv Portugalca.

Đoković će u trećem kolu, odnosno osmini finala poslednjeg Mastersa sezone igrati protiv bosanskohercegovačkog tenisera Damira Džumhura, koji je u dva seta savladao Grka Stefanosa Cicipasa.

Đoković sada u 2018. ima učinak 46-10, a napada petu kalendarsku titulu, posle Vimbldona, Sinsinatija, US Opena i Šangaja. Bez bodova iz Pariza zaostaje samo 45 za prvim teniserom sveta Rafaelom Nadalom.

Početak meča nije najavljivao takav tok, Đoković je delovao sigurno, servis je dobro funkcionisao, ritern takođe, brzo pravi brejk za 3:1.

Međutim, odmah zatim doživljava veliki pad, Sousa je lako vraćao servisa i perfektnim bekhendom osvajao poene pa stiže do četiri brejk šanse, ali Đoković spasava sve četiri i kapitelizuje brejk.

Ipak, već u narednom Đokovićevom servis gemu se ponovila priča, Srbin je grešio, a Portugalac osvajao poene i ovaj put stigao do brejk za 4:3.

To je podiglo samopouzdanje Sousi koji je nastavio u istom ritmu, dok se Đoković mučio i sa servisom i riternom. Uprkos tome stiže do četiri brejk šanse u narednom gemu, ali Portugalac odgovara na svaku i na posletku preokreće za 4:4.

Usledila je izjednačena borba do 6:5, kada Sousa podleže pritisku pa Novak novim brejkom stiže i do seta.

Nije delovao Đoković preterano bolje u drugom setu, Sousa je i dalje pružao jak otpor, ali Novak prelama meč brejkom već u drugom gemu.

Na 2:0 je perfektno servirao što mu je podiglo samopouzdanje pa u narednom gemu opet oduzima servis rivalu. Portugalac je pokušao da se vrati u meč u narednom, koristio je Đokovićeve greške i stigao do brejk prilike, ali nije je iskoristio.

To mu je bila i poslednja šansa jer nakon što osvaja prvi gem u setu, nije uspeo da opet ugrozi Novakov servis pa Srbin stiže do pobede u dva seta.

Sousa je u Parizu odigrao već tri meča, nakon pobeda nad Gregorom Barerom i Tenisom Sandgrenom po 2-1 u kvalifikacijama, u prvoj rundi je bio siguran protiv Marka Čekinata sa 7:5, 6:3.

Izvor: b92.net