Masters u Parizu: Đoković precrtao Edmunda, na redu Cicipas

Novak Đoković je u četvrtfinalu Masters turnira u Parizu! Nole je vizu za osam najboljih izvadio pobjedom protiv Kajla Edmunda u dva seta, 7:6 (7), 6:1.

I po samom rezultatu se vidi da je najvažniji detalj na meču bio taj-brejk prvog seta koji je Srbin dobio nekako na mišiće i mir u glavi, a poslije toga je sve bilo odrađivanje posla sa ranim brejkom na startu druge dionice.

Dosta je Đoković pokušavao da optereti bekhend Edmunda, da mu ne da da forhendom pravi probleme i da onda iskoristi prostor koji bi se ukazao. To je činio s promjenjivim uspjehom. U prvom setu nije baš igrao svoj najbolji tenis, daleko od toga, ali je kao i na prethodnom duelu našao put do pobjede. Ovo mu je 50. trijumf u 2019. godini.

I jedan i drugi su bili izuzetno sigurni na svoj servis, pa su gemovi kratko trajali. Malo su griješili, te je brzo bilo i 6:5 za prvog tenisera svijeta.

Došao je potom u 12. gemu Đoković do prve brejk, ujedno set, lopte, ali je uspio da je spasi Edmund, pa se tako ušlo u taj-brejk gdje je Novak pokazao koliko je opasan u takvim situacijama.

Stigao je do prednosti 5:2, Edmund se izvukao odličnim forhend udarcima i ušlo se u dramu posle rezultata 6:6. Tu je Nole podigao brzinu i to protivnik nije mogao da isprati. Bile su to sjajne razmjene udaraca sa osnovne linije, a prvi set je Đoković osvojio sjajnom forhend paralelom sa osnovne linije.

I onda, kako to obično biva, Srbin je odmah na startu drugog seta pustio ruku, protivnik vjerovatno i dalje razmišljao o propuštenim šansama u taj-brejku i zato je uslijedio brejk Đokovića u trećem gemu i to bez izgubljenog poena.

Poslije toga je Novaku bilo lakše da igra, došao je do još jednog brejka i tu je bio kraj za Edmunda.

Protivnik srpskog asa u četvrtfinalu Parizu biće Stefanos Cicipas koji je u svom duelu osmine finala bio bolji od Aleksa de Minaura sa 2:0 u setovima, 6:3, 6:4.

Izvor: Agencije