Mesi odveo Barsu u četvrtfinale Lige šampiona

Predvođena fantastičnim Lionelom Mesijem Barselona je u revanšu osmine finala Lige šampiona savladala Čelsi 3:0 i poslije remija u Londonu 1:1 plasirala se u četvrtfinale elitnog takmičenja.

Dugo je Čelsi bio tim kojem Argentinac nije uspio da postigne gol. U ovom dvomeču dao je tri pogotka i asistirao Dembeleu kod četvrtog.

Već u trećem minutu večerašnje utakmice Mesi je skoro iz mrtvog ugla dao gol kroz noge Kurtoi, koji je očajno reagovao.

Uslijedila je greška Fabregasa na sredini terena, Mesi je krenuo sa loptom, asistirao Dembeleu za 2:0 u 20. minutu.

Pred kraj prvog dijela Markos Alonso pogodio je stativu iz slobodnog udarca, a onda je na početku nastavka upravo Španca srušio Pike i Čelsi je utisak je u toj situaciji oštećen za penal.

U 64. minutu Mesi je opet zablistao, povukao loptu i opet kroz noge je poslao Kurtoi za 100. gol u Ligi šampiona i kraj nada gostiju iz Londona.

U finišu je Rudiger pogodio prečku, ukupno četvrti put u ovom dvomeču okvir gola bio je saveznik Barselone.

Katalonci će uz Bajern, Real, Sevilju, Mančester siti, Liverpul, Romu i Juventus u petak biti u žrijebu za četvrtfinale elitnog takmičenja.

Barselona – Čelsi 3:0