Mundijal u Rusiji - Engleska u četvrtfinalu nakon penala sa Kolumbijom

Reprezentacija Engleske, poslednji je učesnik četvrtfinala Svetskog prvenstva, pošto je savladala Kolumbiju nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca (4:3). U regularnom toku i nakon produžetaka rezultat je bio 1:1.

Englezi su prvi put u svojoj istoriji uspeli da slave u nokaut fazi Svetskog prvenstva nakon izvođenja jedanaesterca.

To su uradili nakon što nisu blistali u regularnom toku i produžecima, ali su uspeli da postanu poslednji učesnik četvrtfinala Mundijala u Rusiji.

Englezi su poveli upravo sa bele tačke u 57. minutu, kada je siguran bio Kejn.

Imao je "gordi albion" prednost sve do 93. minuta i činilo se da će uspeti da bez primljenog gola savlada Kolumbiju.

Na scenu u spas Kolumbijaca je ponovo stupio štoper Jeri Mina, koji sjajnim skokom i udarcem glavom u 93. minutu donosi izjednačenje svojoj ekipi.

Meč je otišao u produžetke, koji nisu bili preterano sadržajni, pa su pobednika morali da odluče jedanaesterci.

Nakon što su sigurni bili Falkao, Kejn, Kvadrado, Rašford i Murijel, prvi je udarac sa bele tačke promašio Henderson pri rezultatu 3:2 za Kolumbiju.

Imala je Kolumbija izgledne šanse za prolazak dalje, ali odmah potom Uribe šutira silovito, ali pogađa prečku.

Iskoristili su Englezi momenat, koji je od tog trenutka bio na njihovoj strani. Tripije je izjednačio na 3:3, da bi potom Karlosu Baki penal odbranio Pikford.

Tačku na meč i prolaz u četvrtfinale potvrdio je Dajer poslednjim penalom.