Mundijal u Rusiji - Englezi u polufinalu, kraj za Šveđane (Foto)

Reprezentacija Engleske plasirala se u polufinale Svetskog prvenstva u Rusiji, nakon što je savladala selekciju Švedske sa 2:0 u četvrtfinalnom meču. Protivnik "gordog albiona" biće pobednik meča Rusija – Hrvatska.

Engleska je bila bolji protivnik gotovo svih 90. minuta i potpuno zasluženo se plasirala u polufinale Mundijala.

Izabranici Gereta Sautgejta igrali su veoma disciplinovano, stvarali šanse i dve od mnogih materijalizovali u golove.

Prvi je delo Megvajera nakon kornera u 30. minutu. Zanimljivo je da je Engleska postigla gol glavom nakon kornera protiv Švedske, koja važi za ekipu koja odlično brani prekide.

Nakon postignutog gola "gordi albion" zaigrao je znatno rasterećenije, uspeo da stvori terensku inicijativu iz koje je lako prenosio loptu u zonu šuta.

Nekoliko prilika za drugi gol propustio je Rahim Sterling, što je moglo da se obije o glavu fudbaleru Mančester sitija već na startu drugog poluvremena, ali je dobar šut Berga, još bolje odbranio Pikford.

Šveđani su u prvom poluvremenu samo u jednoj situaciji se našli u šesnaestercu Engleza, ali je to u drugom poluvremenu bilo nešto drugačije.

Ipak ponovo Engleska dolazi do gola glavom, ovoga puta nakon  centaršuta Lingarda, na pravom mestu našao se Dele Ali, koji je smestio loptu u mrežu Olsena.

Do kraja meča Švedska je imala šanse da smanji rezultat i rezultatski se vrati u meč, ali je još jednom Pikford sprečio Berga da se upiše u listu strelaca.

Engleska je bez mnogo problema privela meč kraju, bez promene rezultata.

U polufinalu protivnik će im biti bolji iz susreta Rusije i Hrvatske (RTS1, RTS Planeta 20.00).