Mundijal u Rusiji - Hrabri Peruanci nadigrali -Kengure-

Fudbaleri Perua pobedili su Australiju sa 2:0 u trećem kolu Grupe C Svetskog prvenstva u Rusiji.

Treće kolo, Grupa C:

Australija – Peru 0:2
(Kariljo 18, Gerero 50)
Fišt stadion, Soči
Gl. sudija: S. Karašev (Rusija)

Australija: Rajan – Behić, Miligan, Seinsburi, Rizdon – Muj, Jedinak – Kruze (od 58. Arzani), Rogić (od 72. Irvin), Leki – Jurić (od 53. Kejhil)

Peru: Galese – Trauko, Santamarija, Ramos, Advinkula – Jotun (od 46. Akino), Tapija (od 63. Urtado) –Flores, Kueva, Kariljo (od 79. Kartahena) – Gerero

Tok meča možete pratiti u našem LIVE BLOGU. U drugom meču Grupe C igraju Danska – Francuska

Peruanci su dali po jedan gol u oba poluvremena i tako postigli prve golove i osvojili prve bodove na prvenstvu. Strelci za Peru su bili Andre Kariljo i Paolo Gerero.

Australija je bila konkretnija u prvih petnaestak minuta. Prvi pokušaj za "Kengure" je imao Mile Jedinak u petom minutu.

Rogić je nakon toga ubacio u kazneni prostor za Jurića, ovaj je probao da vrati u peterac, ali tamo nije bilo nikoga od njegovih saigrača da iskoristi nesigurnu reakciju Galjesea.

Jedinak je u tim trenucima bio jedan od najangažovanijih u napadu, ali je vrlo rano i mogao u svlačionicu.

U desetom minutu je podigao nogu visoko i žestoko kramponima kopačke udario Kristijana Kuevu po ruci i telu, a nedaleko od glave. Nije dobio crveni karton, na sreću svojih saigrača.

Fudbalsku letargiju je u prvih dvadesetak minuta prekinuo Andre Kariljo pravom majstorijom za 1:0. Gerero je smirio dugu loptu u kaznenom prostoru, podigao je i prebacio na drugu stranu gde je video Karilja, a ovaj je natrčao i volejem pogodio malu mrežu gola Australije.

Australija je posle primljenog gola pokušala da zaigra nešto bolje, Rogić je dobrim dodavanjima "bušio" odbranu Perua, ali su ta njegova dodavanja ostala bez realizacije do kraja poluvremena.

Na startu drugog je usledio hladan tuš za "Kengure". Kueva uz malo sreće pronalazi Gerera na desetak metara od gola Australije, ovaj u padu šutira i postiže drugi gol za Peru u 50. minutu.

Ušao je nakon toga i Tim Kejhil, Australijanci su pokušavali da ubrzaju igru, Peruanci da je maksimalno uspore i eventualno još neki put zaprete dugim loptama.

Međutim, ni jedni ni drugi do kraja nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika, pa su Peruanci ostvarili pobedu, iako su i pre trećeg kola znali da ne mogu dalje. Australija je imala veći motiv jer je pobedom mogla eventualno u osminu finala, pa će "Kenguri" posle neubedljivog izdanja morati kući.