Mundijal u Rusiji - Januzaj za pobedu Belgije, Engleska izbegla teži žreb!

Reprezentacija Belgije savladala je Englesku sa 1:0, u poslednjem kolu grupe G Svetskog prvenstva u Rusiji.

Grupa G, treće kolo:

Engleska – Belgija 0:1 (0:0)
Januzaj 51

Stadion: Kalininjgrad Arena (Kalinjingrad)
Glavni sudija: Damir Skomina (Slovenija)

Sastavi:
Engleska (3-5-3): Pikford - Džons, Stouns, Kejhil - Aleksander-Arnold, Loftus-Čik, Dajer, Delf, Rouz - Rašford, Vardi.

Belgija (3-4-3): Kurtoa – Dendonker, Bojata, Vermelen – T. Azar, Felaini, Dembele, Čadli, - Januzaj, Tilemans, Batšuaji.

Pred početak meča znalo se da ekipa koja iz ovog duela izađe kao pobednik, da će ići na težu stranu žreba, gde se nalazi reprezentacija Brazila.

Kako je Belgija pobedila minimalnim rezultatom, to znači da će u osmini finala igrati protiv Japana, a potom u potencijalnom četvrtfinalu sa reprezentacijama Brazila ili Meksika.

Sa druge strane, Engleska će se na startu nokaut faze sastati sa Kolumbijom i ako izbaci Južnoamerikance, u borbi za polufinale igraće se sa Švajcarskom ili Švedskom, što je na papiru mnogo bolje od Brazila ili Meksika.

Jedini pogodak na meču postigao je Adnan Januzaj u 51. minutu meča, kada je sa ivice kaznenog prostora poslao 'projektil' ka golu Džordana Pikforda.

Iako je ovo bio meč u kojem nijedna reprezentacija nije želela do pobede, u prvom poluvremenu nismo gledali toliko loš meč. Imale su obe selekcije svoje šanse, međutim vidno je bilo da se ne igra sa 100 odsto.

Tokom drugog poluvremena odlučila je majstorija Januzaja. 23-godišnji fudbaler Belgije sjajno je šutirao sa ivice kaznenog prostora i Džordan Pikford nije imao nikakve šanse da to i odbrani.

Sa ovakvim stanjem na terenu Engleska je bila zadovoljna, ali nije da nije želala gol. Najbolju šansu propustio je Markus Rašford u 66. minutu.

Džejmi Vardi poslao je odličnu loptu ka napadaču Junajteda, ali je Tibo Kurtoa kao 'mačka' odbranio ovaj pokušaj. Do kraja Belgija je mogla do još nekog pogotka, ali je ostalo 1:0.

U petak je dan pauze, a potom od subote kreće osmina finala.