Najtrofejniji zimski olimpijac završio karijeru

Najtrofejniji muški sportista na Zimskim olimpijskim igrama, norveški biatlonac Ole Ejnar Bjorndalen, saopštio je da je završio karijeru.

Vijest o povlačenju 44-godišnji biatlonac, koji je osvojio 13 olimpijskih medalja (osam zlatnih), objavio je na konferenciji za novinare nedaleko od Osla.

On je naveo da se povukao iz zdravstvenih i porodičnih razloga.

Bjorndalen nije učestvovao na Zimskim igrama u Pjongčangu prošlog mjeseca zbog loše forme u tom trenutnku, pošto je njegov najbolji rezultat u trkma Svetskog kupa bio 18. mjesto.

On je jedini sportista koji je na istim Zimskim olimpijskim igrama u svim takmičenjima u biatlonu osvojio zlatne medalje, a to je postigao 2002. godine u Solt Lejk Sitiju.

Bjorndalen je 2014. godine u Sočiju postao najstariji osvajač zlatne medalje u individualnoj konkurenciji na Zimskim olimpijskim igrama, nakon što je bio najbolji u trci na 10 kilometara.

Osvojio je i šest velikih kristalnih globusa.