Najveći uspjeh u karijeri Lajović bolji od Del Potra za četvrtfinale Madrida

Srpski teniser Dušan Lajović savladao je Argentinca Huana Martina del Potra sa 2:1 u setovima (3:6, 6:4, 6:7), čime se plasirao u četvrtfinale turnira u Madridu. Protivnik srpskom teniseru u petak biće Kevin Anderson.

Lajović je napravio najveći uspeh u karijeri savladavši šestog tenisera na ATP listi.

Srpski teniser je nakon dva sata i 19 minuta igre uspeo da iskoristi treću meč loptu i plasira se u četvrtfinale Mastersa u Madridu.

Nakon što je Del Potro relativno lako osvojio prvi set, publika na ,,, terenu očekivala je da će Argentinac privesti meč kraju u drugom setu, ali je Lajović u završnici drugog seta došao do brejka i izjednačenja na 1:1.

U odlučujućem setu nakon razmene brejkova u prva dva gema, oba tenisera su igrala dobro na svoj servis, pa je meč otišao u taj-brejk.

I u taj-brejku pri rezultatu 4:0 za Del Potra, Lajović se nije predavao, već je uspeo da dođe do preokreta i trijumfa nad favorizovanim protivnikom.

Naredni rival Lajovića u četvrtfinalu u petak biće Kevin Anderson iz Južnoafričke republike.