Nemci iznenadili Srbiju

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je u trećem meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2019. godine od selekcije Nemačke sa 79:74.

Izabranici Aleksandra Đorđevića su bolje otvorili meč, kako u odbrani-tako i u napadu.

Srbija je imala 11 poena prednosti, ali su Nemci uspeli da uz nekoliko brzih poena prednost smanje na pet. Druga deonica poptuno je protekla u znaku Nemačke koja je nakon što je nadoknadila prednost Srbije iz prve četvrtine, u drugoj na momente i vodila.

Nemci su rafalnom paljbom sa linije za tri poena stvarali dosta problema odbrani reprezentacije Srbije, koja nakon većeg broja promašaja, nije poentirala ni nakon ofanzivnih skokova.

U trećoj deonici viđena je prava rezultatska klackalica. Obe selekcije su kao u ogledalu razmenjivale poene.

U poslednjoj četvrtini Nemačka dolazi do serije od 10:0 i najveće prednosti od sedam poena.

"Orlovi" su pokušali da nadoknade taj zaostatak, ali im do kraja meča to nije uspelo.

Todorović je promašio dva slobodna bacanja i napravio faul za ista u poslednjem minutu utakmice, što je i potvrdilo pobedu Nemaca.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Bencig sa 17 i Hartenštajn sa 11 postignutih poena.

U redovima Srbije najraspoloženiji bili su Raduljica sa 22 poena i Paunić sa deset i Jelovac sa devet poena.

Nakon tri meča Nemci imaju skor od isto toliko pobeda, dok selekcija Srbije ima dve pobede i poraz.