Nikad ne otpisuj maestra: Federer iz izgubljene situacije do finala

Nikad ne otpisuj Rodžera Federera, jedno je od nepisanih teniskih pravila.

Švajcarac je bio dva puta u izgubljenoj situaciji protiv Borne Ćorića, prijetio mu je prvi poraz u 2018. godini, a epilog uzbudljivog polufinalnog duela u Indijan Velsu je novo finale za prvog tenisera svijeta.

Federer je savladao 21-godišnjeg Hrvata – 2:1, nakon preokreta (5:7, 6:4, 6:4).

Gubio je 1:0 u setovima, i u drugom i u trećem setu bio na brejk zaostatka poslije sedam gemova, ali je pronašao način da se izvuče, u svom stilu, sa puno samopouzdanja i klase.

Ćorić je u prvom setu servirao tako dobro da Švajcarac nije imao nijednu brejk loptu, da bi u 11. gemu oduzeo servis velikom rivalu za 6:5... Bez problema je priveo prvi set kraju.

U drugom je Hrvat odmah napravio brejk, spasao zatim četiri brejk lopte (tri u četvrtom gemu), ali nije mogao da izdrži do kraja.

Federer je kod vođstva protivnika 4:2 počeo preokret, osvojio naredna četiri gema i izjednačio.

Očekivalo se da će lako slomiti otpor Ćorića, ali je hrvatski igrač pokazao karakter.

U prvom gemu je ponovo uzeo servis Federeru, najavivši da je spreman da ide do kraja.

Nije odustao ni kada je protivnik odmah poravnao na 1:1, već je u sedmom gemu poveo 4:3, uz novi brejk.

Ni to nije bilo dovoljno, ni meč karijere nije bio dovoljan. Federer je uzvratio za 4:4, a naredna dva gema dobio bez izgubljenog poena…

U finalu ga čeka pobjednik meča Huan Martin del Potro - Miloš Raonić.

Izvor: Agencije