Nova pobeda mladih fudbalera Srbije , savladana Austrija u gostima

Austrija – Srbija 1:3 (0:1). Mlada fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u Austriji svoje vršnjake i sa 12 bodova drži prvo mesto na tabeli Grupe 7, u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Italiji i San Marinu. Lutovac, Jović i Ilić strelci, „orlići“ postigli dva gola u poslednjih pet minuta utakmice.

Mlada fudbalska selekcija Srbije nastavila je seriju pobeda u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo u Italiji i San Marinu, pošto je u Austriji savladala domaću ekipu sa 3:1 (1:0).

Srbija je zabeležila četvrtu pobedu u isto toliko mečeva u kvalifikacijama i drži prvo mesto u Grupi 7 sa 12 osvojenih bodova, dok je druga Rusija sa deset iz pet odigranih mečeva.

Vrlo nezanimljivo prvo poluvreme na stadionu Admire prekinuo je pogotkom Aleksandar Lutovac, koji je iskoristio grešku golmana Šlagera posle udarca Mićina i na svom debiju u reprezentativnom dresu postigao važan pogodak.

Austrija je u nastavku zaigrala mnogo bolje, dok su izabranici Gorana Đorovića svoju šansu tražili iz kontranapada. Terensku inicijativu Austrijanci su iskoristili u 80. minutu, kada je kapiten Lajmer savladao Radunovića.

Srbija je ponovo povela u 87. minutu, kada je Luka Jović bio precizan sa bele tačke. Prethodno je Saša Lukić oboren u kaznenom prostoru Austrije.

Konačan rezultat na meču postavio je rezervista Luka Ilić, koji je iskoristio asistenciju Luke Adžića i postigao svoj prvi pogodak u dresu mlade reprezentacije.

Naredni meč mlada selekcija Srbije igra protiv Jermenije u utorak.