Novak i Viktor donijeli trijumf protiv Francuza - Incident

Teniska reprezentacija Srbije poslije velike borbe i meča u dublu pobijedili su Francusku u drugom kolu grupne faze ATP Kupa.

Nakon što je rezultat u singlovima bio nerješen, odučivao je dubl, a u igri parova Novak Đoković i Viktor Troicki pobijedili su Nikolasa Maua i Rodžera Vaselina sa 2:1 (6:3, 6:7, 10:3).

Srbija je dobro otvorila ovaj dubl, a Novak i Viktor slavili su sa 6:3, međutim, u drugom setu problemi. Novak je osetio bolove u laktu, svađao se sa sudoijom, a sve to dovelo je do poraza nakon taj-brejka.

Onda je u trećem, odlučujućem setu koji se igra do 10 poena protadio srpski inat. Nisu Đoković i Troicki svojim protivnicima prepustili ni gram nade, pa su slavili sa ubjeljivih 10:3.

Ipak nije današnji dan dobro počeo za Srbiju pošto je U prvom meču Dušan Lajović je izgubio od Benoe Pera sa 2:1

Međutim Novak je u drugom meču pobjedom protiv Gaela Monfisa donio Srbiji Izjednačenje

Srbija je na ATP Kupu u prvom meču pobijedila Južnoafričku Republiku dok će se u trećem kolu sastati sa Čileom. Plasman u četvrtfinale ATP Kupa obezbijediće prvoplasirane reprezentacije iz šest grupa kao i dva najbolja drugoplasirana tima.

Incident

Potpuno je poludio Novak Đoković u drugom setu dubl meča protiv selekcije Francuske. Sporan je momenat iz šestog gema drugog seta. Đoković je jedan poen završio snažnim smečom koji nije ostavio Francuzima nikakve šanse. Srpski par je proslavio poen, ali su protivnici zatražili video provjeru. Nakon gledanja snimka, sudija je odlučio da poen ipak dodeli Francuskoj.

Pošto je Đoković bio ubijeđen da je u pravu, bijesno je skočio u raspravu sa arbitrom, a dobio je podršku od brojnih srpskih navijača u Brizbejnu koji su negodovali zbog odluke. Francuzi su tim poenom dobili dve brejk lopte, međutim Đoković i Troicki su uspeli da osvoje taj gem i pokažu da se ne treba igrati sa srpskim inatom.

Izvor: sport.blic.rs