Novak maestralno startovao na Vimbldonu

Novak Đoković, na sjajan neačin, pobjednom protiv Filipa Kolšrajbera sa 3:0 (6:3, 7:5, 6:3) došao je do pobjede i plasmana u drogo kolo Vimbldona.

Kolšrajber je osvojio prvi set u meču protiv Đokovića, ali je onda najbolji svjetski teniser uz dva brejka I dva poena na svoj servis došao do četiri vezana poena I poveo sa 4:1. Do kraja ovog seta oba igrača bila su uspješna na svoj servis, novak je u osmom gomu imao jednu brejk I set loptu, nije je iskoristio, ali je u narednom gemu na svoj servis osvojio poen I dobio prvi set sa 6:3.

Kolšrajber je mnogo bolje otvorio drugi set, prvi došao do brejka za vođstvo od 2:0, ali je srpski as odmah napravio ribrejk.  Do brejka koji je odlučio ovaj set Novak je stigao  u pretposednjem  gemu za vođstvo od 6:5, a onda je na svoj servis došao do pobjede od 7:5.

U trećem setu Nijemac se držao do rezultata 3:3, a onda je Novak došao do brejka, pa na svoj servis osvojio poen maksimalnim rezultatom za 5:3, a onda je još jednim brejkom potvrdio trijumf.

U drugom kolu Novak će igrati protv Amerikanca Denisa Kudle.