Novak posle maratona savladao Švarcmana za osminu finala Rolan Garosa

Đoković – Švarcman 3:2 (5:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1). Novak Đoković je uspeo da se plasira u osminu finala Rolan Garosa. Posle velike borbe i pravog maratona nadigrao je Argentinca Dijega Švarcmana. Meč je trajao tri sata i 22 minuta igre.

Novak Đoković nastavlja odbranu titule u gradu svetlosti. Veliki otpor pružio je Argentinac, osvojio je dva seta. Međutim, tada je naš teniser pojačao, koristio je svaku svoju priliku i ekspresno rešio zadnja dva seta u svoju korist i plasirao se u narednu rudu takmičenja.

Novak je na startu dobro krenuo, prvi je stigao do brejka prednosti. Onda je došlo do pada u igri našeg tenisera. Švarcman prvo uspeva da vrati brejk, a potom i da dođe do brejka prednosti. Đoković nije uspeo da se vrati u narednom gemu, iako je spasio četiri set lopte i protivnik dobija prvi set sa 7:5.

Drugi set doneo je izjednačenu borbu. Oba tenisera su čuvala svoj servis do finiša seta. Prva brejk lopta viđena je tek u osmom gemu, u kome je naš teniser iskoristio tek šestu brejk šansu i stigao do brejka prednosti. Naredni gem Novak osvaja sa nulom i rešava set u svoju korist sa 6:3.

U narednom setu obrnute ulege. Ponov su teniseri čuvali svoje servise sve do osmog gema. Ovog puta na servis našeg tenisera protivnik koristi treću brejk šansu i poveo je sa 5:3. U narednom gemu Novak je propusti tri vezane brejk šanse. Švarcman uspeva da se izvuče i osvoji set sa 6:3.

Fantastična igra Novaka u četvrtom setu. Sa dva vezana brejka dolazi do prednosti od 4:1. Mali pad u igri i Švarcman je uspeo da vrati jedan brejk. Međutim, Novak nastavlja u istom stilu i sa dva vezana gema rešava set u svoju korist, 6:1.

Novak nastavlja u istom stilu i u odlučujućem setu uz dva brejka dolazi do prednosti od 4:1. Potom rutinski privodi set i meč kraju za konačnih 6:1 u petom setu.