Odbojkašice Srbije na Olimpijskim igrama u Tokiju

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se na Olimpijske igre u Tokiju, pošto je posle velike borbe pobedila Poljsku.

Aktuelne svetske i evropske šampionke slavile su pred bučnom publikom u Vroclavu posle četir seta – 21:25, 25:23, 25:16, 25:23.

Srbija nije odigrala najbolji meč, međutim uspela je da dođe do trijumfa i plasmana u Japan.

Loše su otvorile naše odbojkašice meč, Tijana Bošković zaustavljena je u više navrata, ni Brankica Mihajlović nije briljirala i usledio je gubitak prvog seta (21:25).

Srbija nije briljirala ni u drugom periodu igre, igralo se poen za poen, ali se u završnici razigrala Bjanka Buša, kao i Boškovićeva i naše devojke dolaze do izjednačenja, 25:23.

U trećem setu Srpkinje su opustile ruku i rezultat se odmah video na semaforu. Od sredine seta naše devojke su preuzele potpunu kontrolu nad mečom. Poljska nije mogla da dođe do poena, a set je završen rezultatom 25:16.

U četvrtom setu izabranice Zorana Terzića imale su veliki zaostatak. Poljska je dominirala, činilo se da ćemo gledati peti set, ali pitale su se i aktuelne šampionke sveta i Evrope.

Srbija je gubila 18:12 i od tog trenutka usledila je velika serija. Do kraja seta gubimo samo pet poena, a dobijamo čak 13. Tijana Bošković bila je nezaustavljiva u završnici i četvrti period odbojkašice dobijaju sa 25:23.

Boškovićeva je bila najefikasnija sa 27 poena, Mihajlovićeva je dodala 18, Popovićeva je imala 12, dok Buša meč završila sa deset poena.

U poraženom sastavu Smaržek je postigla 27, Stišjak je imala 16, dok je Kakolevskak ostvarila 11.

Olimpijske igre u Tokiju na programu su od 24. jula do 9. avgusta, a Srbija brani srebro, odnosno napada zlato koje joj fali u trofejnoj sali.