Olga Danilović u finalu Moskve

Olga Danilović je ostvarila najveći uspjeh u karijeri i plasirala se u prvo WTA finale. Srpska teniserka je savladala petog nosioca na turniru u Moskvi Bjeloruskinju Aliaksandru Sasnovič, inače 42. na WTA listi sa 2:1.

Mlada teniserka je sjajno počela meč, u prvom setu je napravila dva brejka, dok je na svoj servis bila sigurna pa je dobila sa 6:2. Bjeloruskinja je imala nekoliko prilika da se vrati u ovom setu, ali je Olga Danilović spasila čak šest brejk lopti.

Srpska teniserka je nastavila u istom ritmu. Na početku drugog seta, odmah je oduzela servis protivnici i povela 2:0. Sasnovič je uspjela da se vrati i napravi brejk u četvrtom gemu pa je zaigrala puno agresivnije. Bjeloruskinja je uspjela da napravi brejk u 12 gemu i sa 7:5 izjednači na 1:1.

Ipak gubitak seta nije uzdrmao srpsku teniserku. Napravila je brejk, a zatim nastavila da igra sjajno sa osnovne linije. Danilovićeva je u četvrtom gemu pokazala koliko je mentalno jaka kad je spasila pet brejk lopti i povela 3:1 , a zatim i 5:2 .U tim momentima kao da se prepala pobjede pa su naredna tri gema pripala protivnici.

Sasnovič se nije predavala, uspjela je da napravi brek koji je potvrdila na svoj servis i smanjila na 4:5. Tada do izražaja dolazi iskustvo Bjeloruskinje koja je imala više strpljenja, pa koristi treću brejk loptu i dolazi do izjednačenja na 5:5. Srpska teniserka tada pokazuje pobjednički karakter. Vraća se u meč i zatim pravi brejk . Na kraju ga je potvrdila na svoj servis i slavi sa 7:5.

U finalu će igrati protiv Ruskinje Anastasije Potapove, kojoj je Slovenka Tamara Zidanšek predala meč. Ruskinja ima 17 godina i biće ovo duel dvije velike teniske nade.