Omić napravio razliku, Zvezda u trileru iščupala pobedu!

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Budućnost sa 69:59 u drugoj utakmici finala ABA lige i preselili seriju u Podgoricu rezultatom 1-1.
Ključni igrač u pobedi Zvezde je bio Alen Omić koji je ubacio Podgoričanima 15 poena, ali većinu tih poena kada se meč lomio u poslednjoj četvrtini.

Pratio ga je Tejlor Ročesti sa 11 poena, dok je Ognjen Dobrić ubacio 10. U timu Budućnosti istakao se Nemanja Gordić sa 22 poena.

Zvezda je nadskakala Budućnost, a bitne poene je postizala posle ofanzivnih skokova. Budućnost je s druge strane loše šutirala sa spoljnih pozicija pa je fantastična partija Gordića bila uzaludna za goste.

Zvezda je nešto bolje krenula nego u ponedeljak kada su Podgoričani iznenadili crveno-bele furioznom serijom 7:0.

U startnoj petorci se našao Omić koji je pogađao i asistirao na početku, ali takva igra bila je kratkog daha.

Tokom prve četvrtine Zvezda je tvrdom odbranom i skokom u napadu uglavnom održavala prednost na dva do četiri poena, ali je i njoj i Budućnosti falilo potentnosti u šutu spolja. Dve ekipe su jedva pogodile jedan šut tokom čitave prve četvrtine.

Dejan Davidovac još jednom nije bio skoncentrisan, Feldin je ostao van šuterskog ritma i u drugom meču, a Janković i Ročesti su u tim trenucima na mali broj poena pravili kakvu takvu razliku.

Pravu energiju uneo je u drugoj deonici Matijas Lesor koji je solidno zatvarao u odbrani, a u napadu se oslobodio i išao na koš.

Pravio je probleme Lendriju, išao na liniju penala - i uglavnom promašivao. Gotovo neshvatljivo deluje da evroligaški tim može da ima ispod 50 odsto šut sa linije penala tokom čitavog poluvremena, ali to je bila Zvezda u ovom slučaju.

Nekoliko dobrih napada Lesora, skok u napadu Dobrića i trojka Ročestija odveli su Zvezdu na +10 u 17. minutu meča.

Gordić je već u narednom napadu uzvratio trojkom i to kao da je uzdrmalo Zvezdu. Serija grešaka i izgubljenih lopti u finišu i trojka Ivanovića sa zvukom sirene za 31:31 označili su kraj poluvremena u čijem je finišu domaćin potpuno posustao.

Zvezda je treću četvrtinu odigrala katastrofalno. Šest izgubljenih lopti u čitavom prvom poluvremenu, sedam pre kraja samo treće deonice pokazuju koliko je napad domaće ekipe bio loš.

Gubili su lopte Ročesti i Feldin, pa je Budućnost trojkom Gordića za 39:31 kompletirala neverovatnu seriju 20:2 i imala konce igre u rukama.

Crveno-beli se vraćaju sa linije za slobodna bacanja i do kraja treće četvrtine hvataju priključak uz nekoliko pogodaka Feldina (48:47).

Poslednju četvrtinu je potpuno obeležio slovenački centar. Lopta se spuštala na njega jer pod košem Budućnosti igrači opterećeni faulovima nisu mogli da ga čuvaju i Omić je sa linije penala bio svetla tačka inače loše Zvezde.

Prednost domaćih je polako rasla, ali je Ivanović na ulasku u poslednji minut promašio verovatno ključnu trojku pri rezultatu 65:59.

Posle toga, njegovoj ekipi nije bilo povratka, a razlika Zvezde je na kraju bila dvocifrena što nije realan pokazatelj snaga na terenu tokom najvećeg dela meča.

Sastavi ekipa:

Crvena zvezda: Feldin, Ročesti, Dobrić, Bjelica, Lesor, Davidovac, Lazić, Janković, Omić, Enis, Jovanović, Kešelj. Trener: Dušan Alimpijević.

Budućnost: Ivanović, Doelman, Barović, Starovlah, Gordić, Ilić, Nikolić Z, Gibson, Popović, Lendri, Nikolić D, Suad Šehović, Sead Šehović. Trener: Aleksandar Džikić.

Hala: "Aleksandar Nikolić", Beograd