-Orlovi- gledali poraz Kostarike od Engleske!

-Orlovi-  gledali poraz Kostarike od Engleske!

Rašford "ubio pauka" Navasu! Fudbaleri Kostarike, prvog protivnika reprezentacije Srbije na Svetskom prvenstvu, doživeli su poraz od Engleske u pretposlednjoj prijateljskoj utakmici pred nastup u Rusiji.  Kako protiv Kostarike? Pokazali su nam Englezi večeras! Prvi rival Srbije na Mundijalu glatko poražen u Lidsu sa 2:0.

Englezi su na 'Eland Roudu' potvrdili da su trenutno mnogo bolja selekcija i pokazali Srbiji kako bi trebalo da igra na premijeri u Rusiji 17. juna.

Domaćin je posle jedne promašene šanse stigao do vođstva već u 13. minutu, a strelac je na fantastičan način bio Markus Rašford.

Fudbaler Mančester junajteda je sa nekih 25 metara prihvatio loptu i poslao je izuzetan udarac u suprotne rašlje, pa je Kejlor Navas paradom samo ulepšao pogodak.

'Tri lava' su nastavila da kontrolišu utakmicu, Kostarikanci su preko Venegasa imali samo jednu šansu u 27. minutu, njega je zaustavio Džek Batlend, da bi u drugom poluvremenu ekipa Gareta Sautgejta potvrdila trijumf.

Dele Ali je lepo centrirao iz kaznenog prostora na drugu stativu, odakle je Dani Velbek pobegao čuvarima i postavio konačan rezultat.

Zanimljivo, Fudbalski savez Srbije okačio je fotografiju na "Tviteru" na kojoj naš nacionalni tim gleda duel Engleza i Kostarikanaca. Selektor Mladen Krstajić sigurno je mogao da primeti slabosti protivnika i pokušaće da ih iskoristi u duelu koji će biti igran u Samari.

Kostarikanci imaju još jednu priliku da poprave utisak, a ona će biti za četiri dana protiv Belgije.

Pored Srbije i Kostarike, u grupi E Mundijala u Rusiji nalaze se još Švajcarska i Brazil.

Da li treba da se plašimo Kostarike uoči premijere na Mundijalu u Rusiji? Definitivno ne. A da li treba da je poštujemo? Treba, jer je večeras pokazala da je tvrd orah, da je voćka čudnovata i da bi neko na njoj mogao da polomi zube. Bilo bi dobro da to ne budemo mi...

Izgubili su Kostarikanci na Eland Roudu u Lidsu od Engleske sa 2:0, nisu se proslavili igrom, niti ozbiljno zapretili Gordom Albionu za 90 minuta, ali... Ima nešto đavolski nezgodno u tom fudbalu koji forsira selektor Oskar Ramirez.

Brane se sa petoricom pozadi, organizovano, borbeni su, umeju da umrtve igru, da je učine bez šansi i tako da ubiju želju za fudbalom, a onda da probaju da vas iznenade, kazne kiks na brzinu i matiraju vas. Večeras im se u timu nije pojavio ni prvi napadač Brajan Ruiz, a možda je selektor hteo i da sakrije neke karte.

Englezi im to večeras nisu dozvolili, na vreme im je Rašford spakovao gol u 13. minutu i to prelep, kada ni maestralni Kejlor Navas nije mogao ništa posle udarca sa distance. U većem delu meča Kostarikanci su bili defanzivno besprekorni, a čak i kada su Englezi stvarali izgledne prilike, istakao se golman Reala koji je potvrdio da je jedan od ubedljivo najboljih u ovom timu.

Ništa nije Navas mogao ni u 76. minutu kada je posle lepe akcije i asistencije Dele Alija rezervista Deni Velbek postavio konačnih 2:0. Ono gde su Kostarikanci bli večeras nedorečeni bio je napad. Za 90 minuta stvorili su samo jednu izglednu šansu i to u prvom poluvremenu kada je Venegeas solidno šutirao i dobro zagrejao dlanove Džordana Pikforda.

Englezi su večeras najčešće pretili iz prekida, a nekoliko izglednih šansi propustili su njihovi defanzivciHari Megvajer i Fil Džons. Evidentno je da je Geret Sautgejt pronašao solidnu formulu u formaciji sa trojicom pozadi, pošto je Engleska delovala jako lepo večeras iako je igrala sa kombinovanim sastavom.

Ostaje nam da se nadamo da je stručni štab Orlova proučio način na koji su Ostrvljani večeras nadmudrili tvrde Kostarikance. Strpljenje i koncentracija, to je recept i za premijerni okršaj u Samari koji je na programu 17. juna.

Naredna proba uoči Svetskog prvenstva Kostarikance očekuje u ponedeljak uveče u Briselu protiv Belgije.

ENGLESKA - KOSTARIKA 2:0 (1:0)