Panatinaikos slavio u Beogradu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom parketu od ekipe Panatinaikosa sa 69:63 u okviru 14. kola Evrolige. Naredni meč crveno-beli igraju 29. decembra protiv Armanija u Milanu.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Feldin sa 21 i Bjelica i Lesor sa po osam poena.

Goste su do pobede predvodili Denmon i Gist sa po 16 postignutih poena.

Veoma tvrd i neizvestan meč igrao se u dvorani "Aleksandar Nikolić", što potvrđuje i mali broj postignutih poena obe ekipe.

Panatinaikos je većim delom imao konce meča u svojim rukama, u nekoliko navrata su "zeleni" imali dvocifrenu prednost, ali se Zvezda na momente vraćala u život i rezultatsku neizvesnost.

Veliki problem tima sa Malog Kalemegdana još jednom bio je napad pa su crveno-beli ponovo imali četvrtinu sa samo 11 postignutih poena, ali i 14 i 15.

Domaći tim je uspeo da loš napadački dan koliko-toliko nadomesti veoma dobrom odbranom i u poslednji minut uđe sa samo tri poena zaostatka, ali ne i da ode korak dalje. PAO je bio siguran do kraja meča i sa linije za slobodna bacanja potvrdio pobedu.

Zvezda je upisala svoj deveti poraz u 14 odigranih mečeva i nalazi se na 12. poziciji na tabeli.

Panatinaikos je upisao desetu pobedu čime drži korak za vrhom tabele na kojoj su trenutno trećeplasirani.

Naredni meč Zvezda igra 29. decembra u Milanu protiv Armanija, dok Panatinaikos dan ranije gostuje u Valensiji.