Partizan osvojio bod na gostovanju u Elbasanu

Skenderbeg – Partizan 0:0. Fudbaleri Partizana odigrali su bez golova u Elbasanu, na "vrućem" gostovanju kod Skenderbega. Meč obilovao čvrstom, na trenutke i grubom igrom. Crno-beli najbolje prilike propustili u finišu meča, kada se istakao golman domaćih. Isti rivali igraju i sledeći meč u Grupi B Lige Evrope, 2. novembra u Beogradu.

Fudbaleri Partizana osvojili su i drugi bod na drugom gostovanju u ovogodišnjem izdanju Lige Evrope, pošto su u meču trećeg kola Grupe B u Elbasanu odigrali bez golova sa Skenderbegom.

Šampion Srbije bio je bolji rival, iako izabranici Miroslava Đukića nisu oduševili igrom tokom 90 minuta.

Najbolje prilike Partizan je propustio je u samom finišu meča, kada je golman domaćih Šehi izašao kao pobednik u duelima sa Sejdubom Sumom i Zoranom Tošićem.

U prvom delu videli smo rastrzanu igru na obe strane, sa velikim brojem oštrih startova, pa se ni sudija Stefanski, čini se, nije najbolje snašao,

U nastavku meča kvalitet Partizana je došao do izražaja, ali crno-beli nisu uspeli da iskoriste blagu inicijativu i nekoliko poluprilika.

Priliku za revanš Partizan će imati već u sledećem kolu, 2. novembra, kada Skenderbeg dolazi u Beograd.

U drugom meču Grupe B, Dinamo i Jang bojs igrali su u Kijevu nerešeno 2:2. Dinamo je prvi na tabeli sa sedam bodova, Jang boj ima tri, dok Partizan i Skenderbeg imaju po dva osvojena boda.