Partizan osvojio Dansku

Fudbaleri Partizana savladali su u gostima Nordsjeland rezultatom 2:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Revanš meč igra se za sedam dana u Beogradu.

Crno-beli se u Beograd vraćaju sa čitavim plenom. Iz Danske donose veliku pobedu pred revanš.

Partizan je poveo posle deset minuta u Danskoj, a strelac je bio Rikardo Gomeš. Pantić je izveo korner, a napadač Partizana bio najviši u skoku i savladao protivničkog golmana.

Do poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, nije bilo lepog fudbala, ali je rezultat bio na strani srpskog tima.

U nastavku, Partizan je na vreme stigao do drugog gola - u 64. minutu. Predivna lopta Marka Jankovića, „izbacio" je debitanta Gorana Zakarića pred gol, a novajlija u crno-belom dresu je obišao golmana i smestio loptu u mrežu.

Domaći su potom svim silama krenuli u napad, što im se isplatilo u 71. minutu. Lopta je došla do rezerviste Rasmusena, koji je bio sam ispred Vladimira Stojkovića i smanjio na 2:1.

Nordsjeland je napadao do kraja meča, ali je Partizan uspeo da sačuva mrežu i pobedu koju nosi u Srbiju.

Revanš meč igra se za sedam dana u Beogradu.