Podela bodova u 158. -večitom- derbiju

Fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 u 158. večitom derbiju. Partizan je poveo golom Gomeša u 33. minutu, da bi Zvezda u 74. preko Boaćija stigla do izjednačenja.

Više nego interesantno bilo je na stadionu u Humskoj tokom 158. "večitog" derbija. Obe ekipe su igrali neočekivano, Partizan dobro, a Zvezda loše, ali na kraju je došlo do podele bodova.

Crno-beli su bili konkretniji i opasniji po gol protivnika i takvo stanje na terenu iskoristili u 33. minutu, kada je jednu od mnogih grešaka Zvezde iskoristio Rikardo Gomeš, koji je uspeo da stvori poziciju za šut levom nogom i da matira golmana Zvezde Borjana.

Zvezda je imala velikih problema sa sredinom terena, koja je u mnogo navrata preskakana, pa je srpski šampion dugim loptama tražio svoje napadače i krila, što nije davalo nikakvog rezultata.

Partizan je bio strpljiv i gradio svoje napade, ali i koristio greške rivala. Upravo iz jedne takve situacije u drugom poluvremenu Pantić je mogao da postigne lep pogodak, ali ga je prečka sprečila. Janković je zadavao dosta problema nesigurnim Babiću i Degeneku, ali je nedostajalo realizacije.

Zvezda je zaigrala nešto bolje u drugom poluvremenu, na šta je dosta uticao ulazak Jovančića, a što se dalo primetiti i po vremenu provedenom na protivničkoj polovini.

Rodić i Ben su oprobali udarce sa ivice šesnaesterca, ali je Stojković lako u oba navrata intervenisao.

U 74. minutu korner su izveli Ben i Marin, ovaj drugi je uputio oštar centaršut ka Boaćiju, koji je bio najbolji u skoku u petercu Partizana.

Boaćijev šut uspeo je da odbrani Stojković, ali prema procenama sudija nakon što je ona prešla gol liniju, pa je Zvezda došla do izjednačenja.

Do kraja meča nije viđeno previše uzbuđenja, pa je ostao isti rezultat - 1:1.

Crvena zvezda je lider tabele Superlige Srbije sa 22 osvojena boda u osam odigranih utakmica, dva više od drugoplasiranog Radničkog i Partizana, koji imaju utakmicu više.