Poraz Zvezde u Podgorici, Budućnost na korak do titule

Budućnost – Crvena zvezda 78:77. Košarkaši Budućnosti savladali su u prepunoj "Morači" ekipu Zvezde i poveli sa 2:1 u finalnoj seriji, koja se igra do tri pobede. Četvrti meč na programu je već u subotu (21), a Zvezdi je neopodna pobeda, kako bi obezbedila peti meč u Beogradu.

Košarkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u "Morači" (78:77), u trećoj utakmici finalne serije plej-ofa Jadranske lige, pa će crveno-beli morati u subotu da slave na gostujućem terenu, kako bi obezbedili peti meč u Beogradu.

Prvo poluvreme u prepunoj "Morači" donelo je pravu evroligašku košarku sa velikim brojem poena. U takvoj igri bolje se snašla Zvezda, koja je na poluvreme otišla sa pet poena prednosti (47:42).

Koliko je meč bio neizvestan dovoljno govori činjenica da je prvi tajm-aut na meču zatražen tek na manje od četiri minuta do kraja poluvremena.

U nastavku je viđena potpuno drugačija slika. Mnogo bolje odbrane na obe strane prouzrokovale su mali broj poena, što je više odgovaralo domaćoj ekipi, koja je, uprkos dobroj igri Feldina i Omića, uspela da minimalnu prednost sačuva do samog kraja.

Imali su crveno-beli napad za pobedu, ali je prvo Feldin promašio šut za tri poena, dok je, posle ofanzivnog skoka, Lesor nespretno reagovao i nije uspeo da ubaci loptu u koš.

Podgoričani se sada nalaze samo na korak do istorijske titule, a za to im je potrebna još jedna pobeda, a priliku za to će imati već u subotu, kada je na programu četvrti meč, takođe u Podgorici.

S druge strane, Zvezda u subotu mora da trijumfuje, kako bi seriju vratila u Beograd, gde bi se u tom slučaju igrao odlučujući meč u ponedeljak.

Budućnost je do pobede ponovo predvodio Nemanja Gordić sa 17 poena, Zoran Nikolić dodao je 12, a Ivanović, Barović i Gibson postigli su po deset poena.

Feldin je bio najefikasniji u Zvezdinom timu sa 19 poena, poen manje dodao je odlični Omić, dok se Ročesti zaustavio na 12.